حاجی‌دلیگانی در نطق میان دستور:

نباید با صدور مجوز واردات افسارگسیخته موجبات بیکاری شاغلان را فراهم کنیم

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه نباید با صدور مجوز واردات افسارگسیخته موجبات بیکاری شاغلان را فراهم کنیم، گفت: حداقل ۴۰ درصد مردم حوزه انتخابیه اینجانب درآمدشان در ماه کمتر از ۷۰۰ هزار تومان است در حالی که افرادی در زیر مجموعه های مستقیم و غیر مستقیم دستگاه های دولتی و عمومی تا ۷۰ برابر دیگر افراد در ماه حقوق برداشت می کنند.

به گزارش عیارآنلاین، حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز یکشنبه ( ۲۵ آبان) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، افزود: امروز روز حماسه و ایثار است، روزی که ۳۷۰ شهید عملیات محرم سال ۶۱ همگی یکجا در استان اصفهان تشییع شدند؛ روز تشیع کسانی که بعد از گذشت هزار و اندی سال از حادثه عاشورای حسینی سال ۶۱ قمری نیز پیروی از سالار شهیدان را با خون خود امضا کردند؛ روزی که امام شهیدان و بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در وصف‌شان می‌فرمایند در کجای دنیا جایی مانند اصفهان را پیدا می‌کنید که در یک روز ۳۷۰ شهیدش را تشییع کرده باشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: روزی که امام خامنه ای در وصف آن می فرمایند حماسه اصفهانی‌ها در ۲۵ آبان سال ۶۱ مصداق دیگری از سرافرازی در امتحانات الهی است در آن روز عظیم مردم استان اصفهان همزمان با تشییع ۳۷۰ شهید هزاران نفر از جوانان خود را راهی جبهه کردند و نماد برجسته ای از ایثار و شهادت را آفریدند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه شهدا در روزهای امتحان و روزهای حمله به نظام ایستادگی کردند، تصریح کرد: در پاسداری از دستاوردهای شهدا وظیفه ماست به کسانی اعتماد کنیم که در روزهای مبادای نظام و در روزهای امتحان از جمله سال های ۷۸ و ۸۸ در جبهه دفاع از نظام ایستادند کسانی که حماسه ۹ دی را آفریدند نه کسانی که دچار تردید شدند.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به رئیس جمهور تأکید کرد: یکی از اساسی ترین دغدغه های پدران و مادران اشتغال فرزندان است به ویژه فرزندانی که با هزار امید تحصیلات عالیه را پشت سر گذاشتند حال چرا تلاش لازم در این جهت نمی شود و چرا منابع کشور در این جهت بسیج نمی شوند؛ چرا با صدور مجوز واردات افسارگسیخته موجبات بیکاری شاغلان را فراهم می کنید.

حاجی دلیگانی گفت: آقای رئیس‌جمهور از مشکلات دیگر مردم کشور به ویژه حوزه انتخابیه اینجانب نبود مسکن، کمبود و گرانی مسکن است چرا در این جهت اقدام شایسته‌ای صورت نمی‌گیرد به راستی کدام درآمد کفایت پرداخت اجاره را می دهد.

وی یادآور شد: از اصولی که در قانون اساسی به آن تأکید شده عدالت است آیا خبر دارید فاصله بین پایین ترین درآمد یک خانوار و بالاترین درآمدها چقدر است؛ حداقل ۴۰ درصد مردم حوزه انتخابیه اینجانب درآمدشان در ماه کمتر از ۷۰۰ هزار تومان است در حالی که افرادی در زیر مجموعه های مستقیم و غیر مستقیم دستگاه های دولتی و عمومی تا ۷۰ برابر دیگر افراد در ماه حقوق برداشت می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است یادآور شد: چه زمانی قرار است با تبعیض ها و ناعدالتی ها مبارزه شود این نوع پرداخت ها با عهدی که در نظام بستیم منافات دارد لذا باید همگی از این حق و ناحق شدن ها توبه کنیم و فکری به حال بی درآمدها و کم درآمدها کنیم.

حاجی دلیگانی تأکید کرد: متأسفانه جوانان به دلیل مشکلات مالی نمی توانند تن به زندگی مشترک دهند و از سوی دیگر قادر به یافتن شغلی مناسب برای خود نیستند؛ آیا پاسخی به بازنشستگانی که برای امرار معاش خود با مشکل روبرو می شوند وجود دارد در حالی که اجازه داده ایم مسئولان همان صندوق های بازنشستگی تا ۳۰ برابر حقوق یک مستمری بگیر برداشت کنند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: