۲۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰
نعمت‌زاده عنوان کرد

بهره‌برداری صنعتی از نمک دریاچه ارومیه فرصتی برای اشتغالزایی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استحصال و بهره برداری از نمک دریاچه ارومیه به صورت صنعتی فرصت مناسبی برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت زاده در جلسه شورای اداری استان و کارگروه احیای دریاچه ارومیه که با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در استانداری برگزار شد، با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان و ویژگی هم مرز بودن با سه کشور دیگر گفت: این‌ موارد فرصت‌ها و مزیت‌هایی است که دیگر استان‌ها از آن برخوردار نیستند و باید در این زمینه طراحی و برنامه ریزی و اقدامات لازم و ضروری بخصوص در بخش خصوصی صورت گیرد تا برای سایر نقاط مشابه نیز الگو و نمونه باشد.

نعمت زاده

وی به وجود آب، خاک مساعد در استان و نمک دریاچه ارومیه اشاره کرد و افزود: در خصوص استحصال و بهره برداری از نمک دریاچه، سازمان زمین شناسی مطالعات مستمری را شروع کرده که در گذشته نیز این مطالعات انجام شده تا بتوان از نمک دریاچه ارومیه بخصوص در بخش صنعت حداکثر استفاده را کرد.

نعمت‌زاده بر استحصال نمک از دریاچه ارومیه تاکید کرد و گفت: در این زمینه مسئولان باید با سعه صدر بیشتر برخورد کنند و باید در کنار احیای دریاچه به این امر نیز توجه شود چراکه اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی را در پی خواهد داشت و در این زمینه می توان از اطلاعات و دانش کارشناسان سازمان زمین شناسی و محققان دانشگاهی استفاده کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت سرمایه‌گذاری در صنایع صادراتی، وجود سنگ‌های معدنی بی نظیر در استان و امکان سرمایه گذاری مشترک با کشورهای همسایه را از دیگر فرصت‌ها و مزیت‌های استان آذربایجان غربی نام برد و بر لزوم توجه و برنامه ریزی های لازم برای بهره گیری از این ظرفیت ها تاکید کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: