سخنگوی کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگویی عنوان کرد؛

بانک مرکزی باید مستقل و پاسخگو باشد/ اصلاح قانون پولی و بانکی در دستور بررسی مجلس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه بانک مرکزی باید مستقل و پاسخگو باشد، گفت: بعد از قانون مالیات برارزش افزوده اصلاح قانون پولی و بانکی در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار خواهد گرفت.

به گزارش عیارآنلاین، رحیم زارع در گفت‌وگویی با تاکید بر ضرورت حفظ استقلال بانک مرکزی، اظهار داشت: بانک مرکزی نقش بسیار موثری در حفظ ارزش پول ملی و نظارت بر نظام بانکی دارد؛ اگر نظارت وجود داشته باشد دیگر شاهد پرداخت تسهیلات به نام تولید و استفاده در حوزه های واسطه گری نخواهیم بود.

رحیم زارع

وی با بیان اینکه بانک مرکزی باید پاسخگوی نهادهای نظارتی هم باشد، تصریح کرد: استقلال بانک مرکزی هم افزایی بهتری را در حوزه های مهم اقتصادی ایجاد خواهد کرد.

زارع همچنین گفت: اگر رئیس کل با پیشنهاد وزیر اقتصاد انتخاب شود شاید درصد پاسخگویی وی به مجلس افزایش یابد ولی باید توجه اساسی به استقلال بانک مرکزی و تقویت این بانک هم داشت.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس البته این را هم مورد تاکید قرار داد که بعد از قانون مالیات برارزش افزوده اصلاح قانون پولی و بانکی در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار خواهد گرفت که قانون گذار در این قانون می تواند اصلاحاتی را در روند فعلی مدیریت بانک مرکزی اعمال کند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: