از محل اعتبارات طرح تحول سلامت

هزینه اعمال جراحی بازگشت باروری رایگان شد

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از حذف فرانشیز اعمال جراحی برگشت باروری در راستای عملیاتی شدن سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمداسماعیل مطلق ضمن اعلام این خبر، گفت: با این اقدام، در زمینه تداوم برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور ارتقای نرخ باروری کلی و عملیاتی شدن سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری گام دیگری برداشته شد.

محمد اسماعیل مطلق

وی گفت: در این راستا با توجه به بند سوم سیاست‌های کلی جمعیت، بنا به پیشنهاد دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و تایید معاون بهداشت و حمایت و پشتییبانی همه جانبه و دستور مساعد وزیر بهداشت مقرر شد که با توجه به پوشش بیمه‌ای خدمات یاد شده، هزینه سهم بیمار (فرانشیز) مربوط به اعمال جراحی برگشت باروری در افرادی که تحت عمل جراحی پیشگیری از بارداری قرار گرفته و متقاضی برگشت باروری می‌باشند، نیز از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت پرداخت شود.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بدون شک حذف فرانشیز و کاهش هزینه این اعمال جراحی از یکسو منجر به رضایتمندی متقاضیان دریافت این خدمات شده و از سوی دیگر با توجه به کاهش موانع موجود، گامی برای تشویق و بسترسازی به منظور فرزندآوری خواهد بود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: