عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

قول مساعد وزیر اقتصاد درباره سهم استان‌ها از مالیات ارزش افزوده/ پول شهرستانی‌ها در خزانه دولت

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:‌ با توجه به عدم اجرای قانون در مورد سهم منابع مالیات ارزش افزوده شرکت‌های الاینده استان‌ها، وزیر اقتصاد قول همکاری داده است.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالله سامری در گفت‌وگویی با اشاره به سؤال از وزیر امور اقتصادی و دارایی که قرار است این هفته در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شود، اظهار داشت: براساس قانون مالیات بر ارزش افزوده، مراکزی که دارای آلایندگی در محدوده شهری هستند، باید این مالیات در قالب وجوه متمرکز واریز و به شهرداری‌ها برسد.

عبدالله سامری

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: همچنین در صورتی که این مراکز آلاینده خارج از محدوده شهرها باشند باید به حساب متعلق به بهیاری‌ها و وزارت کشور ریخته شود، تا صرف توسعه و آبادانی روستاها و شهرها شود.

این نماینده مجلس با تأکید براینکه در حال حاضر بحث مالیات بر ارزش افزوده در این محیط‌ها به حساب شهرها واریز نمی‌شود، گفت: آلایندگی و سموم این محیط‌های آلاینده برای مردم در شهرستان‌ها بوده در حالی که سازمان امور مالیاتی به عنوان مدعی بزرگ این سهم را به خزانه واریز می‌شود، در صورتی که حق دیگر استان‌ها است، اما مسئولان آن را پرداخت نمی‌کند.

سامری با بیان اینکه وزیر اقتصاد نیز این موضوع را قبول داشته و دستور رسیدگی داده است، گفت:‌ روز دوشنبه هفته جاری قرار است این موضوع با حضور مسئولان حل و فصل شود و سهم استان خوزستان و خرمشهر از مالیات ارزش افزوده پرداخت شود، در غیر این صورت سؤال خود را پیگیری کرده، تا مطالبه عمومی تبدیل خواهیم کرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: