۲۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۸

معاون وزیر نفت: پایه تحریم ها سست شده است

معاون امور مهندسی وزیر نفت گفت: با توجه به سست شدن پایه تحریم ها، زمینه برای ورود فناوری های نو در جهت توسعه صنعت نفت و گاز کشور فراهم شده است.

به گزارش عیارآنلاین، سیدعماد حسینی روز شنبه در گفت و گویی افزود: براساس برنامه پنجساله توسعه، دولت تحقق ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را در دستور کار قرار داده که سست شدن تحریم ها زمینه تحقق آن را فراهم کرده است.

عماد حسینی

وی افزود: اگرچه دولت یازدهم در حوزه دیپلماسی عمومی هم گام های مثبتی برداشته اما توجه ویژه ای به استفاده از دیپلماسی در حوزه انرژی داشت و در راستای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی گام های خوبی برداشت.

معاون وزیر نفت به دیپلماسی دولت برای تاثیرگذاری بر قیمت جهانی نفت و حتی قیمت حامل های انرژی اشاره کرد و گفت: سیاست برد – برد دولت در حوزه هسته ای در کنار پتانسیل های بی نظیر بخش انرژی کشور، نوید بخش آینده بهتری برای اقتصاد کشور است.

وی در عین حال، تحریم ها را در مواردی باعث توجه به توان داخلی عنوان کرد و گفت: باوجودی که در بعضی از بخش ها در دوران تحریم توانمند شدیم اما به هر حال تحریم ها مانع از ورود فناوری های نو به بخش نفت و گاز کشور شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: