۲۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۳

مسکو: زمان بیشتری برای حصول توافق هسته‌ای مورد نیاز است

علیرغم خوش‌بینی مذاکره‌کننده ارشد مسکو در مذاکرات هسته‌ای، سخنگوی وزارت خارجه این کشور می‌گوید زمان بیشتری فراتر از ۲۴ نوامبر برای دستیابی به توافق لازم است.

به گزارش عیارآنلاین، علیرغم خوشبینی «سرگئی ریابکوف» مذاکره کننده ارشد مسکو در مذاکرات هسته‌ای برای دستیابی به توافق تا ۲۴ نوامبر، سخنگوی وزارت خارجه این کشور می‌گوید که زمان بیشتری فراتر از ۲۴ نوامبر برای دستیابی به توافق لازم است.

 مذاکرات ۵+۱

«الکساندر لوکاشوویچ» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گزارش کرد که ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) احتمالاً نتوانند تا قبل از مهلت ۲۴ نوامبر (۳ آذرماه) به توافق نهایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران برسند.

وی به خبرنگاران گفت: گزینه تمدید زمان مذاکرات برای رسیدن به توافقی که به سود طرفین باشد، کنار گذاشته نمی‌شود.

لوکاشوویچ اینگونه گفت که تمامی طرفین مذاکرات در تلاش هستند تا مهلت تعیین شده به توافق برسند اما تأکید کرد« توافق واقعی بسیار مهم‌تر از ضرب‌الاجل است».

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی مطرح شده است که روز سه‌شنبه هفته گذشته، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که بسیار خوشبین است که ایران و ۱+۵ علیرغم اختلافات باقیمانده، تا قبل از مهلت ۲۴ نوامبر به توافق جامع هسته‌ای برسند.

نمایندگان ایران و ۱+۵ جدیدترین دور از گفت‌وگوهای هسته‌ای خود را روز ۱۱ نوامبر (۲۰ آبانماه) در مسقط، پایتخت عمان جمع‌بندی کردند و غنی‌سازی اورانیوم و جدول زمانی لغو تحریم‌های ایران از موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: