۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۸

بازار کشش افزایش مجدد قیمت لبنیات را ندارد

مشاور صنایع شیر ایران با بیان اینکه بازار کشش افزایش مجدد قیمت محصولات لبنی را ندارد، گفت: افزایش قیمت سبب کاهش شدید مصرف در میان مردم می‌شود؛ در نتیجه شاخص سلامتی آنها به خطر می‌افتد، هزینه‌درمانی آنها افزایش می‌یابد و دولت نیز مجبور به تامین این هزینه‌ها خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، حسین چمنی در گفتگویی با بیان اینکه ما همچنان با افزایش قیمت فرآورده‌های لبنی مخالف هستیم، اظهار داشت: به اعتقاد ما، بازار کشش این موضوع را ندارد، حتی در مرحله نخست که بهای این محصولات ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد، برخی شرکت‌ها مجبور به تغییر مجدد بهای برخی محصولات‌شان شدند و قیمت آن‌ها را به حالت اولیه برگرداندند.

لبنیات

وی با اشاره به اینکه اصرار بر افزایش مجدد قیمت محصولات لبنی به زیان دامداران، صنایع تبدیلی ، مردم و دولت است، گفت: افزایش مجدد قیمت‌ها سبب کاهش شدید مصرف در میان مردم شده در نتیجه شاخص سلامتی آنها به خطر می‌افتد،هزینه‌درمانی آنها افزایش می‌یابد و دولت نیز مجبور به تامین این هزینه‌ها خواهد بود.

چمنی اضافه کرد: علاوه بر این، شیرخام جذب نمی‌شود و ظرفیت صنایع تبدیلی بیش از پیش خالی می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که با این شرایط اگر دولت به خرید شیرخام یارانه اختصاص ندهد چه می‌شود؟ گفت: در این صورت افزایش قیمتی هم نخواهیم داشت دامداران نیز باید مثل ما این شرایط را تحمل کنند.

منبع : مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: