سیاست وزارت بهداشت برای تاسیس داروخانه‌های زنجیره‌ای

رییس سازمان غذا و دارو گفت: تاسیس داروخانه منوط به کسب حداقل امتیاز مورد نیاز با رعایت حدنصاب جمعیتی، میزان فاصله و سایر ضوابط مربوطه است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر رسول دیناروند در حاشیه کارگاه آموزشی تدوین دارونامه بیمارستانی که در تالار شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، در پاسخ به مباحث مطرح شده درباره تاسیس داروخانه‌های زنجیره‌ای در شبکه‌های اجتماعی گفت: سیاست سازمان غذا و دارو با توجه به مقررات و ضوابط حاکم بر نحوه تاسیس داروخانه‌ها در کشور تغییری نداشته و همچون گذشته تاسیس داروخانه منوط به کسب حداقل امتیاز مورد نیاز با رعایت حدنصاب جمعیتی، میزان فاصله و سایر ضوابط مربوطه است.

دیناروند

وی با بیان اینکه برنامه‌ای برای تغییر و تحول در این زمینه نداریم، افزود: داروخانه‌ها می‌توانند با تاسیس شرکت تعاونی شبکه زنجیره داروخانه تاسیس کنند.

دیناروند تاکید کرد: هنوز ضوابط مربوط به تاسیس شرکت‌های تعاونی مذکور تنظیم نشده است، اما چنانچه همکاران داروساز و انجمن داروسازان پیشنهادی داشته باشند آماده دریافت نظرات همکاران هستیم.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، دیناروند در پایان تصریح کرد: سیاست سازمان غذا و دارو برای تاسیس داروخانه‌های زنجیره‌ای تغییر نمی‌کند و اخبار و شایعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی کذب محض است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: