۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۸

افزایش ۲۰ درصدی تعرفه آب از سال آینده

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، از افزایش ۲۰ درصدی تعرفه آب مصرفی مشترکان شهری و روستایی در بودجه پیشنهادی سال ۹۴ کشور خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، ‘حمیدرضا جانباز’ روز شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع آبرسانی روستای ‘آهنگرکلا هرازپی’ آمل  افزود: امسال در راستای اجرای قانون پیش بینی شده برنامه پنجم و قانون هدفمندی یارانه ها، تعرفه آب مصرفی مشترکان حدود ۲۰ درصد افزایش یافت که این رقم در سال ۹۴ نیز همین مقدار افزایش می یابد.

آب

وی اظهار کرد: قیمت تمام شده برای تولید و تامین هر مترمکعب آب شهری در کشور حدود ۱۰ هزار ریال است و متوسط تعرفه ای که از مردم اخذ می شود حدود دو هزار و ۹۷۰ ریال است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تصریح کرد: واقعی شدن قیمت ها و محاسبه قیمت تمام شده آب در کشور براساس مصوبه مجلس و ابلاغ آن به دولت در قالب برنامه پنجم با شیب ملایم طی پنج سال بوده است.

جانباز گفت: افزایش نرخ تعرفه آب مصرفی مشترکان، یک الزام قانونی در برنامه پنجم و در قانون هدفمندی یارانه ها نیز در راستای آزادسازی قیمت هاست.

وی ادامه داد: البته به این نکته هم باید اشاره کرد که هر تصمیمی برای افزایش تعرفه ها منوط به مصوبه دولت خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همچنین از برنامه های وزارت نیرو برای حفر چاه های جدید و تکمیل چاه های نیمه کاره برای تامین منابع آبی پایدار در شهرستان های مرکزی استان مازندران خبر داد.

جانباز گفت: وزارت نیرو برای برطرف کردن مشکل کم آبی شهرهای گروه الف مازندران برنامه های متنوعی دارد که با ساخت سدهای ذخیره آب و تکمیل طرح های آبرسانی به این شهرها، مشکلات کم آبی در فصل تابستان را برطرف خواهد کرد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: