۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۵

معاون وزیر جهاد کشاورزی: صرفه جویی در مصرف آب شتاب گرفته است

معاون آب و خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی گفت: صرفه جویی در مصرف آب در دولت یازدهم شتاب بیشتری پیدا کرده و وزارت جهاد کشاورزی به دنبال اجرای روش های نوین آبیاری است.

 به گزارش عیارآنلاین، «سید رحیم سجادی» روز شنبه در حاشیه بازدید از مزارع کشاورزی شهرستان منوجان افزود: بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های نوین آبیاری شامل قطره ای، بارانی و کم فشار اختصاص یافته و تاکنون ۳۰ تا ۴۰ درصد اعتبار تخصیص یافته است.
آبیاری

وی بیان کرد: یکی از سیاست های مهم وزارت جهاد کشاورزی، استفاده بهینه از آب است که با توجه به خشک و نیمه خشک بودن کشور صرفه جویی آب بر اساس اولویت های کشاورزی صورت می گیرد.

وی گفت: یکی از اولویت های مهم کشاورزی، کشت متراکم است که هم به مصرف آب کمتری نیاز دارد و هم ارگانیک و سالم می باشد و می تواند تولیدی با مدیریت خوب داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: این نوع کشت برای امنیت غذایی کشور کمک خوبی است و علاوه بر آن در مصرف آب صرفه جویی و موجب می شود نیاز کمتری به واردات محصولات کشاورزی داشته باشیم.

وی گفت: حمایت از تولید کنندگان داخلی در بخش کشاورزی می تواند ما را به سمت کشاوزی خوب و با کیفیت سوق دهد.

سجادی اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی در این زمنیه تلاش زیادی را انجام داده و این وزارتخانه برای صرفه جویی در مصرف آب های زیر زمینی و تغذیه این منابع آبی برنامه های ۱۰ ساله را طراحی و تقدیم رییس جمهوری کرده است.

وی گفت: نمایندگان مجلس هم دید مثبتی به این طرح دارند و در صورت تصویب در مجلس سال آینده اجرایی می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و مسوولان منطقه جنوب کرمان از بخش های مختلف کشاورزی در شهرستان منوجان بازدید کردند.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و فرماندار منوجان در این بازدید حضور داشتند.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: