۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۹

نماینده مجلس: فراگیری استفاده از انرژی تجدیدپذیر را با قوت پیگیری می کنیم

نایب اول رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس و کمیسیون انرژی با قوت دنبال فراگیر کردن استفاده از انرژی های تجدید پذیر در کشور است.

به گزارش عیارآنلاین، علی مروی  استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را برای کشور اجتناب ناپذیر ذکر کرد و اظهارداشت: بحث هایی که این روزها درخصوص آلودگی محیط زیست و هوا مطرح می شود ضرورت ورود به انرژی های تجدید پذیر را دوچندان کرده است.

علی مروی

وی با اشاره به این که استفاده از انرژی های فسیلی باید صرف اموری غیر از سوخت شود که از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر باشد تصریح کرد: دنیا امروز به سمت استفاده بیشتر از انرژی های تجدید پذیر رفته است و ما نیز باید به این سمت برویم.

مروی با اشاره به این که ظرفیت های بسیار خوبی در کشور در زمینه انرژی های تجدید پذیر داریم، تاکید کرد: شرایط آفتابی به گونه ای است که ظرفیت تولید بیش از ۶۰ هزار مگاوات برق خورشیدی فراهم است.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی ظرفیت انرژی بادی کشور را مورد اشاره قرارداد و بیان کرد: بیش از ۳۵ تا ۴۰ هزار مگاوات برق نیز از انرژی باد می توان تولید کرد.

وی با بیان این که باید از این ظرفیت های خدادادی به خوبی استفاده کنیم عنوان کرد: بجای بهره گیری از این ظرفیت ها، استفاده از نفت و انرژی های تجدید ناپذیر را در امور غیر اقتصادی سرلوحه کارها قرار داده ایم.

نایب رییس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خواستار جایگزینی استفاده از انرژی های تجدید پذیر به جای انرژی فسیلی شد و تاکید کرد: مجلس با قوت به دنبال این موضوع است.

مروی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در گذشته با تدوین قوانین بودجه ای و تبصره های خاص و مختلف به این بحث ورود کرده و اکنون نیز شاه بیت طرح حمایت از صنعت برق انرژی های تجدید پذیراست.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی خواستار ورود بخش خصوصی به صنعت انرژی تجدید پذیرشد و تاکید کرد: ورود بخش خصوصی و مجلس می تواند مشکلات بخش انرژی کشور را حل کند.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: