۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۴

اتمام پروژ‌های نیمه تمام بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره پروژ‌ه‌های عمرانی نیمه تمام در کشور گفت: اتمام پروژ‌های نیمه تمام ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا خان‌محمدی با بیان اینکه دولت برای پروژ‌هایی که از یک درصد معین پیشرفت داشته باشد، اعتبار اختصاص می‌دهد، اظهار کرد: پروژ‌ه‌های نیمه تمام بالای ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 محمدرضا خان‌محمدی

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصریح کرد: هر کشوری توسعه‌اش در گرو برنامه ریزی آن کشور است، در سایه برنامه ریزی، مدیریت خوب انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته برخی از کارشناسان مدیریت و برنامه ریزی در توزیع اعتبارات دچار انحرافاتی شدند و ناملایمات مدیریتی و برنامه‌ای شکل گرفت و سبب لغو شدن این سازمان شد.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ اکنون نیز معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نیز با مشکلات سازمان مدیریت قبلی روبه‌روست.

وی اظهار کرد: با ابطال سازمان مدیریت و برنامه ریزی به جای حل مشکل صورت مسئله را پاک کردیم که در معاونت برنامه ریزی نیز مشکلات خود را بروز داد.

خان‌محمدی عنوان کرد: هر جا رشوه، رانت و سوء استفاده از قدرت وجود داشته باشد، باید برخورد کنیم، سازمان مدیریت و برنامه می‌تواند دستگاه قابلی برای کشور باشد اگر نظارتی وجود داشته باشد.

وی افزود: اگر سازمان مدیریت و برنامه ریزی با یک نظم درست احیا شود، می‌تواند دستگاه قابلی باشد، این سازمان در قالب قانون‌های قوی نظارتی می‌تواند دستگاه خوبی باشد.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم در مورد اینکه بنا به گفته سخنگوی دولت یارانه تولید ۵ هزار و ۷۲۷ میلیارد تومان است، گفت: چیزی به کمیسیون اختصاصی که کمیسیون صنایع است ابلاغ نشده است.

وی ابراز کرد: این پول باید در اختیار تولید کننده واقعی قرار گیرد و اگر این اعتبار در اختیار تولید کننده واقعی قرار نگیرد، مشکلات حل نمی‌شود.

وی با اشاره به کاهش قیمت نفت تصریح کرد: گروه داعش به ذخایر نفتی دسترسی دارد و این سبب شده قیمت نفت به قیمت واقعی به فروش نرسد.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه افزود: مقام معظم رهبری بارها بر فاصله گرفتن بودجه کشور از نفت تاکید فرموده‌اند، تا زمانی که ما به نفت وابستگی داریم معادلات بین‌المللی طوری رقم می‌خورد که با کاهش نفت برای ایران مشکلاتی را ایجاد کنند.

وی بیان کرد: اگر فضای اقتصادی سالم باشد و اقتصاد مقاومتی عملی شود و در اقتصاد مقاومتی تنها برگزاری همایش و نگاه شعاری نباشد بدون نفت نیز قادریم کشور را اداره کنیم.

خان‌محمدی عنوان کرد: اگر نگاه به اقتصاد مقاومتی باشد و از ریخت‌ و پاش‌های دستگاه‌ها کم شود بدون نفت نیز قادریم کشور را اداره کنیم، در این صورت است که کاهش قیمت نفت تاثیری در اقتصاد نمی‌تواند داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات باید کشور را از جناح بازی خارج کنیم، اظهار کرد: باید از تسویه حساب جناحی دوری شود و دولت نیز در انتسابات خود هیجانات سیاسی را تزریق نکند.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه گفت: دستگاه‌های نظارتی نیز باید به وظیفه خود عمل کنند و با تخلفات مالی و اداری برخود شود، در این شرایط مردم نیز به مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی اعتماد کرده و همراهی می‌کنند.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: