۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۰

برگزاری نخستین نشست منطقه‌ای رایپ به میزبانی ایران

مدیر مرکز ثبت دامنه .IR از برگزاری نخستین نشست منطقه‌ای سازمان آدرس‌های اینترنتی «رایپ» آبان ماه به میزبانی پژوهشگاه دانش های بنیادین تهران خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا صالح اظهار داشت: فراهم آوردن زمینه های لازم برای حمایت از مراجع ثبتی اینترنتی منطقه توسط سازمان رایپ، ارایه آخرین دستاوردهای موجود در صنعت اینترنت، شناسایی، تبادل نظر و حل مسایل ویژه و تاثیر گذار بر اپراتورهای فعال در منطقه و چگونگی ایجاد مجال و فرصت همکاری بیشتر از جمله مهمترین موارد مطرح شده در این نشست خواهد بود.

علیرضا صالح

مدیر مرکز ثبت دامنه .IR و دبیر نخستین نشست منطقه‌ای «رایپ» در مورد سابقه فعالیت سامان هماهنگی شبکه اروپایی نشانه های اینترنتی «رایپ»، گفت: رایپ سازمانی غیر انتفاعی و مستقل واقع در آمستردام هلند است که از سال ۱۹۹۲ میلادی تاسیس شده و وظیفه اصلی آن پشتیبانی زیرساخت اینترنت از طریق همکاری فنی در منطقه است.

وی توضیح داد: فعالیت اصلی این سازمان به عنوان یکی از پنج مرجع ثبتی منطقه‌ای اینترنت، فراهم کردن و تخصیص منابع اینترنتی جهان و خدمات مرتبط با آن نظیر IPV4،۶ IPV ، AS Number Resources برای اعضای این سازمان است.

صالح تصریح کرد: اعضای اصلی این سازمان عمدتا شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی (ISPs)، سازمان‌های ارتباطات راه دور و شرکت‌های عظیم شبکه‌های اینترنتی واقع در منطقه اروپا، خاورمیانه و بخش‌هایی از آسیای مرکزی است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار عضو از ۷۶ کشور در مناطق اعلام شده در عضویت این سازمان هستند و ایران در این سازمان ۱۶۱ عضو دارد.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: