۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۳

مجلس بر معامله ریلی با هند نظارت می‌کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تصمیم دولت برای خرید ۲۵۰ هزار تن ریل هندی گفت:جزییات این قرارداد مورد بررسی قرارمی‌گیرد وچنانچه به این نتیجه برسیم ریل های هندی با استاندارهای جهانی فاصله دارد از انجام این قرارداد جلوگیری می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، عباس فلاحی باباجان اظهار کرد: براساس اخبارواصله دولت به منظور توسعه  و تقویت حمل و نقل ریلی درنظر دارد از کشورهند قطعات خریداری کند. اما درحال حاضر موضوع کیفیت این ریل ها برای اعضای کمیسیون عمران در هاله ای از ابهام قرار دارد و باید تحقیقات کافی دراین زمینه انجام شود.

عباس فلاحی باباجان - عضو کمیسیون عمران مجلس

وی با بیان اینکه چنانچه موضوع کیفیت این ریل ها برای اعضای کمیسیون عمران ثابت نشود، قطعا این اقدام دولت مورد تایید مجلس نخواهد بود، افزود: توسعه حمل ونقل ریلی کشور یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعلی مسئولان است و قطعا مجلس ازاین رویکرد دولت حمایت همه جانبه ای به عمل خواهد آورد.

وی ادامه داد: اما خریداری ریل از کشور هند باید با حساسیت و تحقیقات لازم انجام شود، چرا که در کشور مذکور تاکنون حوادث ریلی متعددی رخ داده است و در این زمینه سابقه چندان خوبی ندارد.

فلاحی با اشاره به ضرورت اطلاع کمیسیون عمران از جزییات این قرارداد به خانه ملت گفت: با توجه به سابقه خرید کالاهای نامرغوب از کشور هند، مجلس باید با دقت نظر و ارزیابی کارشناسی دقیق در جهت انجام این معامله ریلی ورود پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه شخصا پیگیر روند این موضوع خواهد بود، اضافه کرد:  سهل انگاری و بی دقتی در انجام این امر تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت و نه تنها باعث توسعه حمل نقل ریلی نمی شود بلکه علاوه بر هدر رفت سرمایه ملی، موجب پس رفت این صنعت نیز می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه پیگیری های مجلس برای پاسخگویی دولت درباره انگیزه خرید قطعات ریلی از هند، گفت: چندی پیش مقرر شده بود نماینده دولت با حضور در کمیسیون عمران به سوالات نمایندگان در این باره پاسخ دهد که به دلیل تداخل جلسات بررسی این موضوع به هفته آتی موکول شد.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: