۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۹

دامپزشکان در حفظ سلامت جامعه و حفظ محیط زیست نقش دارند/ دامپزشک سرباز گمنام نظام سلامت

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در واکنش به بیانیه سه تشکل غیردولتی دامپزشکی کشور با صدور نامه‌ای تأکید کرد: دامپزشکان به‌ عنوان سربازان گمنام نظام سلامت، نقش مؤثری در حفظ سلامت جامعه و حفاظت از محیط زیست ایفا می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، معصومه ابتکار به روند رو به رشد صنعتی شدن جامعه، تخریب محیط زیست، کاهش منابع طبیعی و گسترش بیماری‌های نوپدید اشاره و حضور دامپزشکان را در تدوین و اجرای برنامه‌های مربوط به تأمین منابع غذایی جدید، ارتقاء سطح بهداشت جامعه و حفاظت از محیط زیست را ضروری دانست.

معصومه ابتکار

وی از اعلام آمادگی سازمان حفاظت محیط زیست برای همکاری با دامپزشکان بخش خصوصی در راستای پیشگیری و کنترل بیماری‌های مشترک بین حیوانات وحشی، دام و انسان خبر داد و افزود: سازمان نظام دامپزشکی با بهره‌گیری از توان دامپزشکان بخش خصوصی می‌تواند نقش مؤثری در پیشگیری از وقوع بیماری‌ حیات وحش داشته باشد.

ابتکار دامپزشکان را سربازان گمنام نظامت سلامت خواند و حضور آنان را در فعالیت‌های گسترده علمی، تحقیقاتی و اجرایی در بخش‌های دامپزشکی، پزشکی، صنایع غذایی و دارویی را برای حفظ سلامت جامعه و محیط زیست مهم و نشان از ظرفیت و توانایی علمی بالای این حرفه دانست.

به گزارش فارس، جامعه دامپزشکان ایران و جامعه اسلامی دامپزشکان به عنوان سه تشکل دامپزشکی غیر دولتی کشور در بیانیه‌ای مشترک بر لزوم انسجام بیشتر بین اعضای خانواده بزرگ دامپزشکی کشور، برقراری ارتباطات مناسب با جوامع علمی بین‌المللی، روزآمد شدن منابع و روش‌های آموزش دامپزشکی، حضور پررنگ دامپزشکان در صیانت از حیات وحش و حفظ ذخایر ژنتیکی کشور و کاهش تصدی‌گری و افزایش نقش تسهیل‌گری و هدایت‌کنندگی دولت برای توسعه و اعتلای جامعه تأکید کرده بودند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: