۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹

تمایل اعضای اتحادیه برای معامله فلزات گرانبها و نفت گاز از بورس کالا

مدیرعامل اتحادیه الکترونیکی بین بورسی از تمایل این اتحادیه برای همکاری با بورس کالای ایران در زمینه معاملات فلزات گرانبها، نفت و گاز، محصولات کشاورزی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، گریگور وارداکیان مدیرعامل اتحادیه الکترونیکی بین بورسی در افتتاحیه دومین نشست اتحادیه الکترونیکی بین بورسی که به میزبانی بورس کالای ایران برگزار شد، افزود: ایران از جایگاه یک همسایه و یک فعال بورسی باسابقه ۲۴ ساله یکی از مهمترین انتخاب ها برای برگزاری این نشست بود.

بورس کالا
وی اظهار داشت: پس از امضاء تفاهم نامه بورس کالا با بلاروس در سال ۲۰۱۲ میلادی با بورس کالای ایران آشنا شدیم و تصمیم گرفتیم تا برای آشنایی بیشتر دومین نشست را در این کشور برگزار کنیم.

رئیس اتحادیه الکترونیکی بین بورسی با اشاره به پتانسیل های بورس کالای ایران، گفت: گردش مالی بورس کالای ایران ۱۲درصد تولید ناخالص داخلی ایران است و به همین دلیل می توان گفت این نهاد چرخش مالی مناسبی داشته و می توان از مزایای آن بهره جست.

وی افزود: هر کالایی که در این بورس معامله می شود مورد علاقه اعضای اتحادیه الکترونیکی بین بورسی است و این مهم سبب شده تا IEU به دنبال همکاری در زمینه معاملات فلزات گرانبها، نفت و گاز و محصولات کشاورزی با بورس کالای ایران باشد.

وارداکیان در خصوص سومین همایش این اتحادیه خاطرنشان کرد: در نظر داریم سومین همایش اتحادیه الکترونیکی بین بورسی را در مسکو برگزار کنیم و تا آن زمان معاملات اتحادیه به صورت آفلاین ارائه شود.

این مقام مسوول در صورت معاملات آفلاین اتحادیه، توضیح داد: معاملات در سیستم های اتحادیه شامل ۱۵ نوع کالا هستند که مزیت این سیستم آن است که خریدار و فروشنده امکان چانه زنی با یکدیگر را دارند و تلاش ما بر این است که این سیستم از آنلاین به آفلاین ارتقاء پیدا کند.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: