۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۱

واکنش به ابهام قانونی محدودیت اینترنت خانگی/ سرعت ۱۲۸ مصوبه سال ۸۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی است

اخیرا وزیر ارتباطات دولت دهم، اعلام کرده در مکاتبات مکتوب موضوع محدودیت سرعت ۱۲۸Kbps اینترنت برای مشترکان خانگی وجود نداشته اما معاون شرکت مخابرات ایران یادآوری می‌کند محدودیت ۱۲۸ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۸۱ است.

به گزارش عیارآنلاین، داود زارعیان درباره پیشینه دستورالعمل محدودیت سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه برای کاربران خانگی، اظهار داشت: این دستورالعمل مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۸۱ است.

جستجوی اینترنت

معاون شرکت مخابرات ایران افزود: در این مصوبه مشخصا تاکید شده که سقف سرعت دسترسی برای کاربران خانگی ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه است.

این تاکید دوباره در پاسخ به اظهارات اخیر وزیر سابق ارتباطات در دولت دهم درباره موضوع محدودیت سرعت ۱۲۸Kbps اینترنت برای مشترکان خانگی و زمان ابلاغ آن اعلام شده است.

رضا تقی پور گفته است: زمانیکه چنین موضوعی پیش آمد بنده در سازمان فضایی مشغول خدمت بودم اما زمانیکه به وزارت ارتباطات آمدم چیزی از سوابق این موضوع که محدودیتی اعمال شده باشد، کسب نکردم. در مکاتبات مکتوب همچین موضوعی را نداشتیم و در واقع هیچ محدودیتی در این زمینه اعمال نشده است.

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: در عمل محدودیت‌هایی در زمینه هزینه‌های پهنای باند و تأمین آن وجود داشت و احتمال می‌رود بحث اینترنت ۱۲۸Kbps به دلیل محدود بودن کل ظرفیت پهنای باند مطرح شده باشد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: