۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۷

رئیس سازمان صنایع هوایی:تولید پهپاد تجاری می‌شود

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی با بیان اینکه در دنیا ۷ تا ۱۰ کشور می‌توانند هواپیمای کلاس بیستم و بالاتر بسازند، گفت: در این حوزه وارد شده‌ایم تا با مشارکت برخی کشورها این هواپیماها را بسازیم.

  به گزارش عیارآنلاین، منوچهر منطقی در نشست خبری هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و هوانوردی اظهارداشت: در این نمایشگاه در ۴ حوزه محصول ، خدمات، شرکتهای دانش بنیان و حوزه توسعه روابط بین‌الملل و سازگار متمرکز شده‌ایم.

انجمن مدیریت فناوری - مهندس منوچهر منطقی

وی ادامه داد: در بحث محصول در دو حوزه بالگرد و پهپاد فعالیت می‌کنیم و ساخت پهپاد به عنوان استفاده در بخش تجاری مد نظر است.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی بیان کرد: تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۷۰ درصد پهپادها در بخش تجاری خواهد بود.

وی بیان کرد: سومین موضوع در این نمایشگاه موضوع هوانوردی عمومی است که در این راستا بحث عرضه‌کنندگان بخش خصوصی حمایت می‌شود.

وی یادآور شد: در حوزه شرکت‌های دانش بنیان به این موضوع توجه می‌شود که در توسعه‌های آتی هر آنچه بخش خصوصی نیازمند باشد به آن واگذار کنیم که در این باره می‌توان به پهبادها و توربین‌ها اشاره کرد.

منطقی با بیان اینکه در حوزه اویونیک هم برنامه توسعه‌ای با حضور بخش خصوصی داریم، گفت: فناوری‌های نوین صنعت در این بخش اداره می‌شود همچنین شرکت‌های دانش بنیان از اجرای پروژه‌های سریع و کم هزینه استقبال می‌کنند که با آنها همکاری می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی با بیان اینکه ۴ ساختار پیش‌بینی شده است، بیان کرد: تسهیل تامین مواد اولیه و قطعات نظیر تاسیس هایپرمارکت برای تامین قطعات از یکی از این ساختارها است.

منطقی افزود: دومین پروژه ما شبکه آزمایشگاهی و توسعه آن در راستای کشت و بخش آزمایشی در بخش هوایی است.

وی تصریح کرد: ایجاد شبکه نخبگان برای تبادل تجارب و فناوری‌ها از دیگر ساختارهای پیش‌بینی شده در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و هوانوردی است.

وی افزود: در مورد خدمات موتور و فعالیتهای آن در بخش هوانوردی نیز به عنوان چهارمین ساختار دنبال مشارکت‌های بین‌المللی هستیم.

وی اظهارداشت: امیدواریم بستر صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری در بخش فناوری هوایی و فضایی فراهم شود.

وی با بیان اینکه ۲۷ شرکت دانش بنیان فعال داریم اظهارداشت: ۵۰۰ شرکت نیز آمادگی وارد شدن به شرکت‌های دانش بنیان را دارند، در این نمایشگاه حدود ۱۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان حضور می‌یابند.

وی اظهار داشت: حدود یکصد مجموعه داخلی در این همایش حضور دارند.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: