۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۳

حضور شرکت‏‌های معتبر نفتی ایران در نمایشگاه بین‌المللی ترکمنستان

مسئولان و کارشناسان ۱۰ شرکت معتبر صنعت نفت، گاز و خدمات فنی-مهندسی ایران امروز به منظور شرکت در نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز ترکمنستان، وارد «عشق‏‌آباد» شدند.

به گزارش عیارآنلاین، نوزدهمین نمایشگاه و همایش بین‏‌المللی نفت و گاز ترکمنستان در تاریخ ۲۷ تا ۲۹ آبان‌ماه در محل کاخ نمایشگاهی «عشق‏‌آباد» برگزار می‏‌شود.

شرکت‌های ایرانی با حضور در نمایشگاه بین‏‌المللی نفت و گاز ترکمنستان در نظر دارند با ارائه آخرین توانمندی‌های فنی و اجرایی خود همکاریهای خود را در این بخش با طرف ترکمنی افزایش دهند.

واردات گاز از ترکمنستان

سفر و حضور فعال شرکت‌های صنعتی و خدمات فنی و مهندسی ایران در نمایشگاه مذکور در حالی است که «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت ایران ۲ هفته پیش در رأس هیأت کارشناسی به عشق‌آباد سفر کرد و در دیدار با «قربانقلی بردی‌‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان از آمادگی ایران برای صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی به این کشور خبر داد.

همکاری‌های ایران و ترکمنستان در زمینه سوخت و انرژی از دیگر محورهایی بود که وزیر نفت ایران و رئیس جمهور ترکمنستان در این دیدار بررسی کردند.

گفتنی است، شرکت‌های ایرانی حاضر در این نمایشگاه در زمینه ساخت دکل‌های حفاری، تجهیزات و خدمات میادین نفت و گاز، اجرای طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ به روش EPC در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و تولید کلیه تجهیزات خطوط تحت فشار و پمپ‌ها و کمپرسورهای گاز، آخرین خدمات و توانمندی‌های خود را به نمایش خواهند گذاشت.

برگزاری سمینارهای تخصصی با حضور کارشناسان بین‏‌المللی صنعت نفت و گاز از مهم‌ترین جلساتی است که در حاشیه نمایشگاه نوزدهم ترکمنستان برنامه ریزی شده‌است.

شرکت ملی گاز ایران، شرکت حفاری شمال و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، طراحی و ساختمان نفت، مشهد صدرا شرق، حدید سازه پیشرو، نیاشیمی، PHM  و پتروشیمی شازند از جمله شرکت‌های هستند که در نمایشگاه و همایش بین‏‌المللی نفت و گاز ترکمنستان حضور دارند.

مدیر شعبه شرکت حفاری شمال در ترکمنستان، با اشاره به اینکه شرکت حفاری شمال فعالیت پیمانکاری خود را از سال ۲۰۰۵ میلادی در بخش ترکمنی دریای خزر آغاز کرده‌ افزود: بازار ترکمنستان برای ایران بازار مناسب و پر از ظرفیت برای همکاری در آینده خواهد بود.

«خسرو مرادی» با اشاره به اینکه نمایشگاه بین‏‌المللی نفت و گاز ترکمنستان از برترین نمایشگاه‏‌های تخصصی صنعت نفت و گاز ترکمنستان و نیز فرصت برای معرفی و ارائه توانمندی و ظرفیت‏‌های کشورمان برای طرف ترکمنی و سایر شرکت‌های حاضر در نمایشگاه است، تصریح کرد: شرکت حفاری شمال در بازار ترکمنستان قصد دارد حضور خود را در بازار این کشور و حوزه دریای خزر افزایش دهد.

مرادی خاطر نشان کرد: شرکت حفاری شمال در بخش ترکمنی دریای خزر ترکمنستان بیش از ۵۵ حلقه چاه و با مجموع متراژ ۱۶۰,۱۸۲ متر حفاری کرده‌ است.

وی تاکید کرد: شرکت حفاری شمال با توجه به توانمندی و ظرفیت‌های خود قصد دارد در آینده نیز در طرح‌های کلان صنعتی نفت و گاز کشور ترکمنستان در بخش حفاری و خدمات جانبی حضور فعالی داشته باشد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: