۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۹
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار در گفت‌وگویی مطرح کرد

۳ شرط پرداخت بیمه بیکاری/طرح بیمه بیکاری دولت بهتر از طرح مجلس است

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به اینکه طرحی که دولت به عنوان بیمه بیکاری دنبال می‌کند بهتر از طرح مجلس است گفت: طرح مجلس به دلیل ایراد بار مالی از سوی شواری نگهبان فعلاً‌ انجام نمی‌شود.

یه گزارش عیارآنلاین، کریم یاوری در گفت‌وگویی درباره طرح «بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار» گفت: اکنون طرحی در مجلس بررسی می‌شود که در سال ۶۶ به تصویب رسیده است.

بیکاری

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۰۰ هزار نفر ماهیانه مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند گفت:در حال حاضر مقرری بیمه بیکاری از حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار کمتر نیست و سال گذشته ۴۸۰ هزار تومان به مشمولان بیمه بیکاری مقرری پرداخت می شد که امسال به ۶۰۲ هزار تومان تومان افزایش یافت.

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار با بیان اینکه طبق قانون فعلی که در حال اجراست اخراج از محل کار، پرداخت حداقل شش ماه حق بیمه و داشتن یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه از مهم ترین شرایط پرداخت بیمه بیکاری است گفت:کمترین مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری شش ماه و بیشترین پرداخت ۵۰ ماه است.حمایت کامل اجتماعی و بیمه ای در دولت یازدهم آغاز شده که بخشی از آن مربوط به بیمه بیکاری است.

به پایه این گزارش نمایندگان کارگران به شدت مخالف طرح بیمه بیکاری دولت هستند چرا که معتقدند این طرح خلاف منافع کارگران است. تا جایی که پیش تر نیز نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به اینکه رویه بیمه بیکاری خلاف حمایت از کارگران است گفته بود:در حال حاضر، ۵کمیته ماده ۱۴۸، فنی و حرفه ای، بیمه بیکاری، سخت و زیان آور و حفاظت ایمنی، موضوع بیمه بیکاری را بررسی می کند.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: