۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۰

نادران: کل بودجه اجرایی شود کسری خواهیم داشت

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه اگر کل بودجه عملیاتی شود کسری خواهیم داشت، گفت: احتمال استقراض مجدد از بانک مرکزی چندان هم دور از تصور نیست، چرا که دولت در گذشته هم این اقدام را انجام داده است.

به گزارش عیارآنلاین، الیاس نادران در گفت و گویی در رابطه با راهکارهای پیش روی دولت برای جلوگیری از کسری بودجه در سال جاری، گفت: اگر دولت از تخصیص بودجه های عمرانی جلوگیری کند با کسری بودجه مواجه نخواهد شد، اما در صورتیکه بودجه را بطور کامل عملیاتی کند قطعا کسری بودجه خواهد داشت.

نادران

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین یکی دیگر از راه های جبران کسری بودجه برای دولتها، افزایش نرخ مالیاتی است، اما کنون زمان کافی برای تغییر نرخ مالیتها وجود نداشته و دولت نمی تواند از این طریق کسری بودجه را جبران کند.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در رابطه با احتمال استقراض دولت از بانک مرکزی به منظور جبران کسری بودجه نیز گفت: دولت این اقدام را چندین بار تاکنون انجام داده و احتمال استقراض مجدد چندان هم دور از تصور نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در پاسخ به این سوال که دولت کدام مسیر را برای جبران کسری بودجه بر می گزیند، گفت: این موضوع بستگی به برنامه ریزی دولت داشته و اظهارنظر در مورد آن فعلا مقدور نیست، اما احتمال برداشت از بانک مرکزی وجود دارد.

منبع : خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: