۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۷

میرمحمدی: استقلال در انجام وظایف، لازمه احیای سازمان برنامه و بودجه است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با مثبت ارزیابی کردن احیای سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اینکه موضوع احیای سازمان برنامه و بودجه تنها به تغییر تابلو این سازمان محدود نشود باید در انجام وظایف خود استقلال داشته باشد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد حسین میرمحمدی در گفت و گویی درباره احیای سازمان برنامه و بودجه، گفت: باید پذیرفت احیای سازمان برنامه و بودجه برای کشور یک ضرورت بوده اما نباید فراموش کرد سازمان جدید باید تغییراتی با گذشته داشته باشد و از نرم افزاری های نوین برای ارتقاء بهره وری استفاده کند.

سید محمد حسین میرمحمدی کمیته مبارزه با زمین خواری مجلس

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس ادامه داد: موضوعاتی مانند برنامه ریزی دقیق، نظارت بر نحوه انجام هزینه ها در بخش های دولتی، بهره وری و استفاده صحیح از نیرو انسانی باید در سازمان برنامه و بودجه لحاظ شود.

میر محمدی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه دستگاه نقادی بخش دولتی بوده، ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه نباید به خاطر برخی از ملاحظات از قوانین کشور عبور کند که البته لازمه انجام این مهم استقلال در انجام وظای این سازمان است.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه باید با رویکرد نظارتی، برنامه ای و با توجه به سیاست های کلان و سند چشم انداز کشور، بودجه های لازم را اختصاص دهد.

میرمحمدی با بیان اینکه می توان سازمان برنامه و بودجه فرا دولتی داشت، ادامه داد: به دلیل اینکه سازمان برنامه و بودجه در بدنه دولت قرار دارد بنابراین نمی توان انتظار داشت نظارت های موثری بر بخش های دولتی داشته باشد مگر آنکه مکانیزمی از سوی دولت طراحی شود که استقلال کاری این سازمان حفظ شود.

وی گفت: یکی از نکاتی که در احیای سازمان برنامه و بودجه باید لحاظ شود این است که از مدیران جوان در این سازمان استفاده شود البته منظور این است که مدیری با ۱۵ سال سابقه کار نیز می تواند این مهم را اجرایی کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه استانی باید این اختیار را داشته باشند که مستقل از استاندار کارهای خود را انجام دهد.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: