۲۴ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۷
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

پهنای باند اینترنت تا پایان سال به دو هزار گیگابایت در ثانیه می رسد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه پنهای باند اینترنت در گذشته ۵۰۰ گیگابایت درثانیه بود و طی سال گذشته به ۱۳۰۰گیگا در ثانیه رسیده،از افزایش این پنهای باند به دو هزار گیگابایت در ثانیه تا قبل از پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمود واعظی روز جمعه در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت و گویی افزود: برای سال ۹۳ چند پروژه ارتباطاتی و مخابراتی تعریف کرده ایم که برخی از آنها انجام شده و مابقی نیز طبق برنامه در حال انجام و پیشرفت است.

واعظی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه چه برنامه ای برای افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند در کشور دارید؟ گفت: پنهای باند اینترنت داخلی در گذشته ۵۰۰ گیگابایت در ثانیه بود که با مجموع اقدامات بعمل آمده این پهنا امروز به ۱۳۰۰ گیگابایت در ثانیه رسیده است و تا پایان سال به دو هزار گیگابایت در ثانیه خواهد رسید.

واعظی همچنین با بیان اینکه مردم در گذشته مدت طولانی در نوبت استفاده از اینترنت قرار داشتند، اظهار داشت: با اقدامات بعمل آمده امروز هر فردی در هر کجای کشور می تواند به راحتی از اینترنت استفاده کند.

وی تاکید کرد: فضا برای استفاده صحیح و معقول مردم فراهم شده و استفاده از اینترنت به عنوان بخشی از زندگی مردم برای انجام امور مختلف از جمله کارهای بانکی، تحصیلاتی، آموزشی و….درآمده است.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، البته عده بسیار کمی هم بصورت نامعقول از اینترنت استفاده می کنند که همواره از این عده محدود خواسته شده قبل از اینکه دیگران نسبت به عملکرد اشتباه آنها در نحوه استفاده از اینترنت اقدام کنند، خودشان بصورت صحیح استفاده کنند تا نیاز به عکس العملی نباشد.

** هیچگونه افزایش تعرفه اینترنت در سال جاری نداریم

واعظی در پاسخ به این سوال که افزایش تعرفه اینترنت برای سال جاری دارید، گفت: نه تنها افزایش قیمت تعرفه نداریم، بلکه ۲۰ درصد هم از تعرفه استفاده از ‘ ای دی اس ال’ را پایین آورده ایم.

وی افزود: هم اکنون که « تری جی» آمده، اپراتورها به دنبال این بودند که از یک رقم افزایشی استفاده کنند که ما با هرگونه افزایش مخالفت کردیم.

وزیر ازتباطات و فناوری اطلاعات این را هم گفت که هفته آینده درمورد تعرفه گذاری ‘تری جی’ تصمیم گیری خواهد شد.

بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها شامگاه جمعه (امشب) با برگزاری آیین اختتامیه به کار خود پایان خواهد داد.

منبع : ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: