۲۳ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۹

پالایشگاه هندی برای جذب اعتبار به سد تحریم ایران خورد

منابع هندی اعلام کردند شرکت پالایشگاهی چنای پترولیوم که ۱۵.۴ درصد سهام آن متعلق به یک شرکت ایرانی است به دلیل تحریم ها علیه ایران برای جذب اعتبارات لازم به مشکل برخورد کرده است.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از رویترز، بی آشوک، رئیس شرکت نفتی ایندین اویل، بزرگترین پالایشگاه هند، گفت، این شرکت برای نجات یک واحد زیان ده شرکت چنای پترولیوم در حال بررسی گزینه هایی از جمله ادغام است.

پالایشگاه هند
تلاش های شرکت چنای پترولیوم هند برای جمع آوری اعتبار لازم برای این واحد، به دلیل متعلق بودن ۱۵٫۴ درصد از سهام این واحد پالایشگاهی به واحدی از شرکت نفتیران، با موانعی مواجه شده است. تحریم های غرب علیه ایران همکاری های تجاری با شرکت های دارای ارتباط با ایران را با دشواری هایی مواجه کرده است.
آشوک افزود: «در حال حاضر، مشکلاتی در این زمینه وجود دارد… شرکت چنای پترولیوم باید به این واحد اعتبار تزریق کند و ما در حال بررسی گزینه های مختلف از جمله ادغام چنای پترولیوم با شرکت ایندین اویل هستیم.»
شرکت چنای پترولیوم به دفتر ترمیم صنعتی و مالی هند که یک نهاد دولتی شناسایی کننده شرکت های دارای مشکل است، در مورد کاهش قابل توجه ارزش خالص دارایی های این واحد به دلیل کاهش قیمت نفت و زیان های وارده در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس، اطلاع رسانی کرده است.
این شرکت در ماه می یک برنامه فروش اوراق بهادار شرکت را برای جمع آوری ۱۶۳ میلیون دلار اعتبار طراحی کرد، اما پس از آنکه شرکت نفتیران اعلام کرد که خواهان مشارکت در سهام و حفظ دارایی هایش است، این طرح اجرایی نشد.
تحریم های غرب موجب دشوار شدن انجام تراکنش های مالی با ایران شده است. این مسئله باعث شده است که این شرکت هندی نتواند به راحتی از بازار اعتبار جذب کند و شرکت مادر یعنی ایندین اویل نتواند اعتبار لازم را به آن تزریق نماید.
شرکت چنای پترولیوم که ۲ پالایشگاه آن قادر به تصفیه روزانه ۲۳۰ هزاربشکه نفت خام هستند، و ۵٫۴ درصد کل ظرفیت پالایشگاهی هند را به خود اختصاص داده است، در سال های ۱۱/۲۰۱۰ و ۱۲/۲۰۱۱ به دلیل تحریم ها نتوانست سهم شرکت نفتیران را پرداخت نماید.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: