در دیدار با وزیر آموزش و پرورش ژاپن؛

فانی: آمادگی ایران برای تبادل تجربه میان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت معلم ژاپن

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با وزیر آموزش و پرورش ژاپن گفت: ایران آماده است در زمینه تبادل تجربیات بین دانشگاه فرهنگیان ایران و دانشگاه‌های تربیت معلم ژاپن در مورد برنامه‌های پژوهشی مشترک برای ارتقای کیفت آموزشی همکاری کند.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش ژاپن ضمن تشریح وضعیت آموزشی ایران، جایگاه علمی دانش آموزان ایران در عرصه‌های بین المللی را تشریح و اظهارکرد: ایران آماده است در زمینه تبادل تجربیات بین دانشگاه فرهنگیان ایران و دانشگاه‌های تربیت معلم ژاپن در مورد برنامه‌های پژوهشی مشترک برای ارتقای کیفت آموزشی همکاری کند.

فانی

وی ضمن دعوت از همتای ژاپنی خود برای سفر به ایران، خواستار گسترش همکاری‌های متقابل برای استفاده از تجارب ژاپن برای ارتقای سطح آموزش در کشورمان شد و نسبت به جایگاه آموزش در روند توسعه پایدار تاکید کرد.

«شیمو مورا» وزیر آموزش و پرورش ژاپن نیز ضمن تشکر از علی اصغر فانی و استقبال از حضور ایران در این اجلاس بر گسترش و افزایش تبادلات علمی و آموزشی بین دو کشور تاکید کرد.

گفتنی است؛’اجلاس جهانی آموزش برای توسعه پایدار یونسکو’ که از روز دوشنبه به مدت سه روز با هدف ‘نقش آموزش به عنوان ابزاری برای هدایت جوامع به سمت توسعه پایدار’ در شهر ناگویای ژاپن آغاز شده بود، شب گذشته با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: