معاون وزیر جهاد کشاورزی: منعی برای تعیین تکلیف چاه‌های غیرمجاز نداریم

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: هیچ منعی برای استانداری کرمان در تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز وجود ندارد و در صورتی که آب جدید تولید شود، وزارت نیرو خریداری می کند.

به گزارش عیارآنلاین، خلیل آقایی صبح امروز در جلسه ای با استاندار کرمان اظهار کرد: کشاورزی خرده مالکی مشکل دارد و اراضی خرد یکی از بحث های جدی ما در این بخش است و در تجهیز و نوسازی اراضی، برای یکپارچه سازی اراضی کشاورزی اعتبار گذاشته می شود.

منابع آب زیرزمینی

وی با بیان اینکه امروز نمی توانیم در بخش کشاورزی یک نسخه برای همه بپیچیم، افزود: مشکل اصلی ما چاه های غیرمجاز است و یکی از علل عدم اجرای آبیاری تحت فشار، بحث حق آبه هاست.

آقایی تصریح کرد: هیچ منعی برای استانداری کرمان در تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز وجود ندارد و در صورتی که آب جدید تولید شود، وزارت نیرو خریداری می کند.

وی با بیان اینکه استان هیچ محدودیتی در رابطه با آب ندارد و می تواند چاه های غیرمجاز را ببندد اظهار کرد: مردم آب را بدون اجازه از این چاه ها برداشت و استفاده می کنند و هیچ پرداختی ندارند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: ما پیشنهاد دادیم، اگر همه چاه های غیرمجاز را سه لیتر بر ثانیه مجوز دهیم، ۷ میلیارد مترمکعب صرفه جویی خواهیم داشت، اما در حال حاضر میزان زیادی آب از این چاه های بدون مجوز برداشت می شود.

آقایی در پایان بیان کرد: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب آبیاری تحت فشار در سال جاری برای استان کرمان است و مدیران استان می توانند این اعتبار را در هر منطقه‌ای که بخواهند، هزینه کنند.

منبع : ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: