۲۲ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۰
رئیس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت خبر داد

خروج ۱۳۰ هزار خودروی فرسوده در ۲۲ هفته اخیر توسط بخش خصوصی

رئیس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت با اشاره به خروج ۱۳۰ هزار خودروی فرسوده توسط بخش خصوصی در ۲۲ هفته اخیر گفت: طبق برآوردها ۸۰۰ هزار خودروی فرسوده دیگر وجود دارد و هر سال مقداری به آن اضافه می‌شود؛ برنامه ما جبران این عقب‌ماندگی است.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا فیض‌بخش با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگویی اظهار داشت: بانک صادرات که به عنوان مجری طرح خروج تاکسی‌های فرسوده نقاط ضعفی داشت که با پیگیری‌های انجام شده برای این طرح یک مجری ویژه در بانک قرار داده است.

علیرضا فیض بخش

وی افزود: اشکالاتی که در سیستم بانکی پیش می‌آید توسط این مجری ویژه برطرف می‌شود.

رئیس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت با اشاره به افزایش سرعت از رده خارج کردن خودروهای فرسوده در چند هفته اخیر گفت: در سال گذشته دولت تنها ۷۰ هزار خودرو را از رده خارج کرد اما امسال با ضوابطی که برای بخش خصوصی تعیین کرده‌ایم، ۱۸۰ هزار خودرو از رده خارج شده و تنها در ۲۲ هفته اخیر ۱۳۰ هزار خودروی فرسوده توسط بخش خصوصی از رده خارج شده است.

فیض‌بخش گفت: از ابتدای اجرای طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودور از رده خارج شده که با تعریف ما از خودروی فرسوده باید ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو خارج می‌شد.

به گفته وی، برنامه‌ریزی ما برای جبران عقب‌ماندگی خروج ۸۰۰ هزار خودروی فرسوده است.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: