۲۲ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰

توضیحات حجتی درباره واگذاری سهام شرکت‌های وابسته به جهاد توسعه واستقلال نماینده تهران را قانع نکرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یاداوری طرح سوال خود از وزیر جهادکشاورزی در مورد علت عدم واگذاری سهام شرکت های وابسته به مؤسسات جهاد توسعه و جهاد استقلال، گفت: با توجه به روند بسیار کند واگذاری سهام شرکت های جهاد نصر توضیحات حجتی قانع کننده نبود و وزیر باید در صحن علنی مجلس پاسخگو ی این سوال باشد.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی رحماندوست در گفت وگویی با یادآوری طرح سوال خود از وزیر جهادکشاورزی درجلسه روز گذشته کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت: محورسوال بنده از وزیر در مورد علت عدم واگذاری سهام شرکت های وابسته به مؤسسات جهاد توسعه و جهاد استقلال و بخشی از سهام جهاد نصر و عدم حذف سهام ممتازه از باقیمانده سهام شرکت های وابسته بود که از توضیحات حجتی قانع نشدم.

رحماندوست

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: به موجب بند ۶ تبصره قانون الحاق بندهای ۱۱ و ۱۲ به فهرست نهاد ها و مؤسسات عمومی و غیر دولتی مصوب۱۳/۱۱/۷۶ و تبصره ۲ ماده ۵ اساسنامه مؤسسات جهاد توسعه و جهاد استقلال، یکی از مهمترین تکالیف پیش بینی شده برای وزارت جهاد کشاورزی و مجامع عمومی مؤسسات مذکور، واگذاری سهام تقویم شده شرکت های وابسته به کارکنان شرکت های مذکور و ایثارگران جهاد سازندگی می باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: تاکنون در خصوص واگذاری سهام شرکت های وابسته به جهاد توسعه و جهاد استقلال اقدام نشده است و از طرفی متاسفانه شاهد هستیم علیرغم واگذاری درصد بالایی از سهام شرکت های وابسته به مؤسسه جهاد نصر بخشی از سهام واگذار شده تحت عنوان سهام ممتازه همچنان در اختیار مجمع مؤسسه جهاد نصر باقی مانده که این امر مغایر صریح اصل ۴۴ قانون اساسی و تکالیف مندرج در اساسنامه مؤسسه مذکور می باشد.

رحماندوست با بیان اینکه آیا ایثارگران که مدیریت مهندسی ۸ سال دفاع مقدس را بر عهده داشته اند توانایی مدیریت شرکت های خود را ندارند؟به سوال خود از وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم در تاریخ ۲۴ دی ماه سال ۹۱ اشاره کرد و گفت: در آن زمان نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر وقت در واگذاری این سهام قانع نشده و به وزیر کارت زرد دادند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در مورد واگذاری شرکت های جهاد استقلال به ایثارگران هیچگونه قدمی برداشته نشده و در حال حاضر سهام شرکت های جهاد نصر استانهای آذربایجان غربی، کردستان،چهار محال(توان)، سمنان(نام آوران) و سرمایه گذاری جهاد نصر اصلا واگذار نشده است.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که در طی سال جاری سهام ممتازه شش شرکت جهاد نصر اصفهان، خوزستان(میثاق)، حمزه، کرمانشاه، مرکزی و یزد لغو شده است که جای تشکر دارد.

رحماندوست در تشریح اظهارات حجتی وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سوالش، گفت: اگر سهامی از این شرکت ها بعد از زمان تصویب این قانون در سال ۷۶ تاکنون واگذار شده است در زمان مسئولیت وی در دولت هفتم بوده و به کار ایثار گران و واگذاری این سهام به آنان اعتقاد دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: حجتی ادامه داد در حال حاضر نیز برای واگذاری هیچ مشکلی وجود ندارد و کار بررسی و تصویب چگونگی این واگذاری ها از زمان شروع مسئولیت اینجانب در حال انجام است. لازم است خانواده های پراکنده جهادی که جمعیتشان نیز زیاد است باید شناسایی شده تا خدای ناکرده در این واگذاری ها اجحافی صورت نپذیرد.

رحماندوست تصریح کرد: با توجه به روند بسیار کند واگذاری سهام شرکت های جهاد نصر توضیحات وزیر جهادکشاورزی در مورد سوالم قانع کننده نبود و وزیر باید در صحن علنی مجلس و در حضور سایر نمایندگان پاسخگو ی این سوال باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجتی وزیر جهاد کشاورزی دیروز سه شنبه ۲۰ آبانماه در کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس حاضر شد و به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: