سعیدنژاد:

هند به سرمایه‌گذاران در بندر چابهار یارانه می‌دهد

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که مذاکره با هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در چابهار ادامه دارد، از یارانه دولت هند به سرمایه‌گذاران برای ورود به این بندر خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد سعیدنژاد با حضور در غرفه ایسنا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، تصریح کرد: هندی‌ها از گذشته همواره جزو اصلی‌ترین متقاضیان برای ورود و سرمایه‌گذاری در بنادر ایران و به شکل خاص بندر چابهار بوده اند. در ماه‌های گذشته مذاکرات جدی با آن‌ها برای رسیدن به یک طرح اجرایی در این بندر آغاز شده و ادامه دارد.

بندر شهید رجایی

وی افزود: به دنبال این مذاکرات دولت هند در بیانیه‌ای نسبت به این موضوع اطلاع رسانی کرد و از حجم سرمایه‌گذاری ۸۵ میلیون دلاری در طول ۱۰ سال از سوی سرمایه‌گذاران هندی در بندر چابهار سخن گفت.همچنین دولت هند با حمایت‌هایی که از این سرمایه‌گذاران می‌کند به نوعی برای ورود به بندر چابهار با آن ها یارانه می‌دهد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از ادامه داشتن مذاکرات با هندی‌ها برای به نتیجه رسیدن یک طرح اجرایی کامل خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه در ماه‌های گذشته مذاکرات بسیار خوبی با هندی‌ها داشته‌ایم و با توجه به تمایل آن‌ها برای ورود به این عرصه امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به یک قرارداد اجرایی همه جانبه دست یابیم.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: