۲۲ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۵

طرح‌های کسب و کار عاملی موثر در موفقیت شرکتهای دانش‌بنیان

اولین کارگروه استانی نخستین المپیاد کشوری کسب و کار دانشجویی در بیرجند برگزار شد که در این کارگروه طرح‌های کسب و کار، عاملی موثر در موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان شناخته شدند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا دوستی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی امروز ۲۱ آبان ماه در کارگروه استانی نخستین المپیاد کشوری کسب و کار دانشجویی گفت: اگر یک شرکت دانش بنیان تشکیل شود، اما نتواند کالای تولیدی خود را به فروش برساند با شکست رو به رو می‌شود؛ البته می‌توان از طریق آشنایی با طرح‌های استاندارد و موفق کسب و کار قبل از تشکیل یک شرکت دانش بنیان این مشکل را حل کرد.

دانش بنیان

وی با اشاره به برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی اظهار کرد: در راستای این المپیاد، طرح‌های کسب و کار دانشجویی در هر استان جمع آوری شده و بهترین آنان به مرحله کشوری می‌رود که برای هماهنگی هر چه بهتر برگزاری المپیاد، این کارگروه تشکیل شده است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت دستگاه‌های متعدد در حوزه کارآفرینی و طرح‌های کسب و کار یاد آور شد: از آنجایی که این اقدامات به صورت جزیره‌ای بوده است، موفقیت چشمگیری در این زمینه نداشته‌ایم.

دوستی با بیان اینکه روحیه کسب و کار از کودکی در افراد شکل می‌گیرد، اظهار کرد: افرادی که از نوجوانی تلاش کرده‌اند در حد مقدور و توان کاری انجام دهند، در بزرگسالی نیز در عرصه کسب و کار موفق خواهند بود.

وی آخرین مهلت ثبت نام و دریافت طرح کامل برای شرکت در این المپیاد را ۳۰ دی ماه اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای دسترسی به فرم‌های ثبت نام به نشانی اینترنتی www.shtf.ir مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: