۲۲ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۴

رویترز: ایران و ۱+۵ احتمالاً یک توافقنامه موقت دیگر امضا می‌کنند

یک خبرگزاری انگلیسی از قول برخی منابع گزارش داده ایران و گروه ۱+۵ یک توافق موقت دیگر امضا خواهند کرد. یک خبرگزاری انگلیسی از قول برخی منابع گزارش داده ایران و گروه ۱+۵ یک توافق موقت دیگر امضا خواهند کرد.

به گزارش عیارآنلاین، مقامات مطلع از مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ می‌گویند دو طرف علی‌رغم یک سال گفت‌وگو بعید است بتوانند تا مهلت ۲۴ نوامبر (سوم آذرماه) به یک توافق نهایی هسته‌ای برای رفع تحریم‌های بین‌المللی در قبال محدودیت برنامه هسته‌ای ایران برسند.

مذاکرات  با 5+1 - تحریم

مقامات ایرانی و غربی به خبرگزاری رویترز گفته‌اند دو طرف احتمالاً توافق خواهند کرد در حین برطرف کردن اختلافات عمیق خود طی ماه‌های آینده یک توافق موقت هسته‌ای دیگر که مبتنی بر رفع محدود تحریم‌ها است را امضا کنند.

یک مقام غربی درباره رسیدن به توافق جامع تا ۲۴ نوامبر می‌گوید: «احتمالاً ما فقط رئوس کلی توافق نهایی را تا ۲۴ نوامبر خواهیم دید، نه خود آن را.»

رویترز، علاوه بر این از قول منبعی که ان را یک مقام ارشد ایرانی توصیف کرده، این اظهارات را نقل می‌کند: «چیزی که احتمال آن خیلی زیاد است رسیدن به نسخه‌ای مفصل‌تر از توافق موقت ژنو است که برای مقابله با رکود (اقتصادی) در ایران و تمدید مذاکرات، کفایت می‌کند.»

منظور از توافق موقت ژنو، توافقنامه‌ای است که ایران و گروه ۱+۵ سال گذشته در سوم آذرماه در شهر ژنو امضا کردند. در این توافقنامه مقرر شد ایران در ازای محدود کردن بخشی از برنامه هسته‌ایش از کاهش هدفگذاری‌شده تحریم‌ها بهره‌مند شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: