وزیر صنعت: دستیابی به تولید پایدار مستلزم هماهنگی تمام بخش ها با تولید است

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : برای رسیدن به تولید پایدار در کشور باید همه روش ها و بخش ها را با تولید منطبق کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، مهندس محمد رضا نعمت زاده شامگاه چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان در سنندج ، افزود: تولید و حمایت از امروز یکی از اولویت ها و برنامه های دولت یازدهم است اما قوانین و مقررات و روش ها را با آن منطبق نکرده ایم.

نعمت زاده در وزارت صنعت

وی تاکید کرد برای رسیدن به تولید باید همه همکاری کنند و تعامل داشته باشیم.

او به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از تولید اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به اهداف این بخش نیازمند همکاری و تعامل بیشتر میان دستگاه های اجرایی کشور هستیم.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت، نهادینه کردن فرهنگ کار و ارتقای جایگاه کارگران و تولیدکنندگان را از دیگر نیازهای کشور دانست و گفت: باید کار در جامعه ارزش پیدا کند.

او قناعت را از دیگر نیازهای کشور دانست و آن را از تاکیدات دین مبین اسلام برشمرد و افزود: برای نهادینه کردن قناعت در جامعه باید کار فرهنگی انجام دهیم که زمان بر است.

نعمت زاده آزادسازی تجارت و صادرات را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: ایران اکنون در رقابت پذیری در دنیا در رتبه ۸۹، در صنعت رتبه ۵۹ و در آزادی و استقلال کسب و کار در رتبه ۱۸۷ نیا قرار دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از بروکراسی اداری به عنوان یکی از موانع توسعه کشور نام برد و گفت: هر روز موانعی درست می کنیم در حالی که باید دخالت دولت را در امور کم و نظارت را افزایش دهیم.

نعمت زاده در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد شرکت های پتروشیمی در استان های غرب کشور اشاره کرد و گفت: این استان ها در زمان جنگ درگیر بودند و محروم هستند امام اکنون به منظور ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، چنین شرکت هایی باید ایجاد شوند.

به گفته وی پتروشیمی کردستان سال ۹۴ به بهر برداری می رسد و صنایع پایین دستی مانند قطعه سازی نیز به تبع آن در استان احداث می گردد.

وی افزود: دولت به دنبال اجرای کارهای بزرگ در کشور به منظور ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است و مردم را در جهت سرمایه گذاری درست هدایت و راهنمایی می کند.

نعمت زاده با اشاره به اینکه علاقه وافری به استان کردستان دارم و از زمان انقلاب با این استان آشنا هستم، گفت: کردستان، استانداری توانمند و علاقمند دارد و مشوق خوبی برای مدیران در جهت توسعه استان است و در راستای توسعه کردستان از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور شرکت در گردهمایی دو روزه رووسا و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان کردستان سفر کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: