۲۲ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۷

رییس خانه صنعت و معدن ایران:مشاغل خانگی باید سبب کاهش مشکلات اجتماعی شود

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: مشاغل خانگی نه فقط برای درآمدزایی بلکه باید برای کاهش مسایل اجتماعی خانواده ها نیز موثر باشد.

به گزارش عیارآنلاین، سید عبدالوهاب سهل آبادی روز چهارشنبه در همایش ‘نقش کسب و کار خانگی در افزایش سطح درآمد خانوار و توسعه اقتصادی’، افزود: رسالت و وظیفه اصلی برای افزایش درآمد خانوارها بر عهده مردان است و وظیفه دولت و تولیدکنندگان ایجاد امنیت برای خانوارهاست.

سید عبدالوهاب سهل آبادی

وی ادامه داد: بانوان باید در کمال آسایش بتوانند رسالت خود را در خانواده انجام دهند و به همین دلیل باید به مشاغل خانگی به دید نهاد کاهش دهنده مسایل اجتماعی نگاه کرد.

رییس کمیسیون پشتیبانی اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: تعداد زنان تحصیل کرده و دانش آموخته از دانشگاهها از مردان بیشتر است اما اشتغال آنها به مراتب کمتر است.

وی تاکید کرد: هیچ جای دنیا از اشتغال زنان برای پرداخت حقوق و مزایای کم استفاده نمی کنند و ظلمی که اکنون به جامعه زنان کاری ایران می شود در هیچ زمانی نبوده است.

نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: این اتاق مکلف به حمایت از مشاغل خانگی است تا در کنار پویایی اقتصاد، وضعیت اجتماعی خانواده ها هم مساعد شود.

وی افزود: جامعه اقتصادی باید به فعالان مشاغل خانگی کمک کنند تا علاوه بر فروش محصولات آنها، گردش مالی نیز داشته باشند.

وی اظهار کرد: یکی از هنرهای اصیل استان اصفهان فرش دستباف است که اکنون ارزش آن در حال کاهش است اما نقش بسیار خوبی در توسعه مشاغل خانگی دارد.

رییس کمیسیون طرح و برنامه اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این همایش گفت: یکی از شهرهای چین درآمدهای میلیارد دلاری از صنایع دستی در حوزه سنگ دارد بطوریکه ۱۵۰ خانوار در این حوزه مشغول به کار هستند.

ابوالقاسم سرتیپی افزود: استان اصفهان بیش از دو هزار واحد سنگبری دارد که ضایعات آن به راحتی دور ریخته می شود در حالی که می توان از آن بهترین درآمدها را کسب کرد.

وی با اشاره به اشتغال بانوان اظهار کرد: زنان در مسایل علمی و مشارکتی باعث غرور کشورمان شده اند و باید حداقل امکانات سخت افزاری برای ارتقای کسب و کار آنها فراهم شود.

وی تاکید کرد: دولت، سازمان ها و نهادهایی مانند صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی باید با اعطای وام های کم بهره از زنان کارآفرین حمایت کنند.

همایش ‘نقش کسب و کار خانگی در افزایش سطح درآمد خانوار و توسعه اقتصادی’ با حضور بانوان و فعالان اقتصادی استان اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان برپا شد.

این همایش با هدف تحلیل و بررسی زیرساخت های کسب وکار خانگی، فرهنگ سازی و ترویج کسب وکار خانگی، معرفی مدل های اقتصادی مطابق با قانون ساماندهی کسب و کار خانگی، مالکیت فکری و برند سازی در حوزه کسب و کار خانگی، اهمیت شرکت های پشتیبان در رونق کسب وکار خانگی، تجربیات بین المللی و ملی در زمینه کسب وکار خانگی و نقش آموزش در ارتقای سطح درآمد کسب وکار خانگی و تجارت الکترونیک برگزار شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: