۲۲ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۶
رئیس سازمان توسعه و نوسازی صنایع معدنی ایران:

منتظر مصوبه مجلس برای دریافت وام از منابع صندوق توسعه ملی هستیم

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: خوشبختانه دریافت وام از منابع صندوق توسعه ملی در دولت به تصویب رسیده و هم اکنون منتظر تصویب آن در مجلس شورای اسلامی هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی کرباسیان عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، درباره پیشنهاد تخصیص وام از صندوق توسعه ملی برای این سازمان، افزود: امیدواریم هرچه زودتر این طرح با همکاری مجلس اجرایی شود تا سازمان های توسعه ای مانند ایمیدرو، ایدرو و پتروشیمی بتوانند با استفاده از این تسهیلات با بخش خصوصی داخلی و خارجی مشارکت کنند.

کرباسیان

وی اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه قرار بود میزان رشد کشور ۸ درصد باشد تا بتوانیم سیاست های ابلاغی نظام یا برنامه های سال ۱۴۰۴ را که می خواهیم قدرت برتر اقتصادی منطقه باشیم، محقق شود اما در چند سال گذشته نه تنها این امر محقق نشد بلکه رشد آن نیز منفی شد.

وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا به رشد مثبت و مورد نظر اقتصادی کشور برسیم.

به گفته وی، سازمان های توسعه ای مانند ایمیدرو، ایدرو و پتروشیمی با توجه به واگذاری های سالهای ۹۰ و ۹۱ در مجموع تقریبا از منابع مالی برای انجام سرمایه گذاری به ویژه در مناطق محروم و فناوری تهی شده اند.

کرباسیان گفت: سازمان ایمیدرو بودجه از دولت نمی خواهد، چون می دانیم دولت با محدودیت جدی منابع مواجه است اما آنچه نیاز داریم تخصیص تسهیلات به این سازمان از منابع صندوق توسعه ملی است.

وی افزود: سال آینده حداقل به ۵ میلیارد دلار منابع برای اجرای طرح های سازمان های مذکور نیاز داریم.

وی اظهارداشت: اگر این امر محقق نشود برخی از پروژه های بزرگ ملی کشور که در دست سازمان های بزرگ است متوقف یا روند اجرایی آنها کند می شود و متاسفانه بخش خصوصی ما توان اجرای این پروژه ها را ندارد.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: