بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

دولت برای مقابله با تحریم‌های بانکی سریع‌تر پیمان‌های پولی دوجانبه را اجرا کند

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز اعلام کرد دولت باید از شرایط فعلی اقتصاد جهان و به ویژه از زمینه‌های ایجادشده در روابط اقتصادی با کشورهای دوست بهره برده و نسبت به انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه و حذف دلار واسطه‌ای، سریعاً اقدام کند.

به گزارش عیارآنلاین، بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با انتشار بیانیه‌ای پیرامون ضرورت اجرای پیمان دوجانبه پولی اعلام کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران باید از شرایط فعلی اقتصاد جهان و به ویژه از زمینه‌های ایجاد شده در روابط اقتصادی با کشورهای دوست و قابل اعتماد بهره کافی را برده و نسبت به انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه و حذف دلار واسطه‌ای که به نوعی شاه کلید اقتصاد مقاومتی است سریعا اقدام کند.

دلار - پول

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

بنابراین همانگونه که فرمان یافته‌ای استقامت کن همچنین کسانی که با تو به سوی خدا آمده‌اند و طغیان نکنید که خداوند آنچه را که انجام می‌دهید می‌بیند. و تکیه بر ظالمان نکنید که موجب می‌شود آتش، شما را فرو گیرد و در آن حال جز خدا هیچ ولی و سرپرستی نخواهید داشت و یاری نمی‌شوید.

سوره مبارکه هود( آیات ۱۱۲ و ۱۱۳)

همچنان که از آیات مبارکه قرآن کریم مستفاد می‌شود، خدای متعال، رسول گرامی اسلام و رهروان وحی و نبوت را به استقامت و پایداری امر می‌فرماید و از تکیه و اعتماد به ظالمان و دشمنان اسلام برحذر داشته، تنها یار و یاور و نقطه امیدواری برای ایشان را خدای متعال معرفی می‌کند.

اکنون که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دنباله روی آیین اسلام در تمام عرصه‌های حیات انسان است و بر آن است تا قرآن و سیره رسول اکرم (ص) را الگوی عمل خود قرار دهد، و در شرایطی که با مواجهه جدی با استکبار جهانی روبرو است، اهمیت توجه به اصولی که قرآن کریم بیان کرده، بیشتر می‌شود.

در این راستا نکات ذیل قابل توجه است:

۱- ایالات متحده آمریکا از موضع ابر قدرتی در مذاکرات موسوم به هسته‌ای وارد عمل شده و با توجه به اینکه اختلافات و دشمنی جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده، مبانی ایدئولوژیک داشته و دو نظام، بنا به جهان بینی‌های متفاوت و متضادی که با یکدیگر دارند، در یک تقابل جدی با یکدیگر هستند و اراده ایالات متحده بر عدول جمهوری اسلامی از اصول جهان بینی الهی و از تمام ارزش‌های دینی و اعتقادی است، تمام تلاش آنها برای تضعیف هر چه بیشتر جمهوری اسلامی ایران است و با این مقصود، رفع و لغو تحریم‌ها به هیچ وجه در راستای منافع آمریکا نیست چرا که به زعم خودشان با لغو تحریم‌ها برای دشمنشان زمینه پیشرفت و توسعه فراهم می‌کنند. لذا دولت محترم تدبیر و امید باید به امکان یا حتی احتمال لغو شدن تحریم‌ها هم امید نبسته و سعی بر بروز و ظهور توان داخلی و ایجاد زمینه شکوفایی ظرفیت‌های موجود داخل کشور داشته باشد.

۲- دولت ایالات متحده ادعا می‌کند لغو و رفع تحریم‌ها منوط به تعطیل شدن برنامه هسته‌ای ایران است. اما آیا واقعا آمریکا ممکن است تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی را لغو کند؟!

آنها موضوع هسته‌ای را بهانه‌ای برای اعمال تحریم‌ها قرار داده‌اند و اگر این مسئله هم نباشد، مسئله حقوق بشر یا موارد دیگر را مطرح می‌کنند. مخالفت با اراده کشورهای مستقل، شاخصه جوهری استکبار است و بنابر سابقه تیره آمریکا در ظلم و استکبار ورزی، هدف اصلی آمریکا ممانعت از روند پرشتاب پیشرفت کشور و تضعیف اصل و اساس انقلاب و نظام اسلامی است.

باید دولت محترم باید متوجه ظرفیت‌های درونی کشور باشد. لذا اهمیت استقامت و توجه کامل به استعدادهای درونی برای تقویت و ترمیم نظام اقتصادی باز هم مورد تاکید است.

۳- استعمار ناشی از دلارهای بدون پشتوانه بر اقتصاد کشورهای دیگر و تزریق تورم اقتصاد آمریکا به سایر کشورها در شرایطی که آمریکا با بیش از ۱۶ تریلیون دلار بدهکارترین دولت دنیا است مسئله مغفولی است که باید مورد توجه قرار گرفته و جهت فاصله گرفتن اقتصاد کشور از چنین اقتصاد بیماری اقدامات موثری انجام گیرد.

۴- تشکیل یک نظام مالی مستقل از دلار و اقتصاد به هم پیچیده جهانی، میان کشورهای اسلامی و مشترک المنافع با واحد پول معین برای دور شدن از تهدیدات اقتصادی و تحریم‌های دشمن پیشنهاد می‌شود.

۵- دولت جمهوری اسلامی ایران باید از شرایط فعلی اقتصاد جهان و به ویژه از زمینه‌های ایجاد شده در روابط اقتصادی با کشورهای دوست و قابل اعتماد بهره کافی برده و نسبت به انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه و حذف دلار واسطه‌ای که به نوعی شاه کلید اقتصاد مقاومتی است، سریعا اقدام کند.

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز از دولت محترم تدبیر و امید درخواست دارد عنایت لازم و کافی را نسبت به کاربست پیمان پولی دو جانبه که در شرایط کنونی بهترین شیوه مدیریت تحریم پولی و بانکی کشور است، (در حالی که تا کنون ده‌ها پیمان پولی میان کشور های قدرتمند دنیا منعقد شده و هنوز دولت جمهوری اسلامی اقدامی دراین باره انجام نداده است) داشته باشد و از وابستگی اقتصاد کشور به دلار آمریکا بکاهد.

باشد که پیشنهادات و نصایح دلسوزانه بسیجیان دانشگاه تبریز مورد عنایت دولت محترم تدبیر و امید قرار گیرد، انشاالله.

(ای مومنان بیگانگان را همراز خود نگیرید زیرا آنها از هیچ گونه آسیب رسانی به شما کوتاهی نمی‌کنند. دوست دارند شما در رنج باشید. همانا کینه از گفتارشان پیداست و آنچه در دلهایشان پنهان دارند بزرگ‌تر است. به راستی ما آیات را برای شما بیان کردیم اگر اندیشه کنید. سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۱۸)

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: