۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۵

ایجاد اشتغال پایدار با احیای صنایع کوچک

معاون وزیر کار با تاکید بر احیای صنایع کوچک اظهار کرد: صنایع کوچک نقش بسزایی در ایجاد اشتغال پایدار دارد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد میدری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) اظهار کرد: وزارت کار برای اولین بار است که با بخش صنعتی سازمان ملل متحد تفاهم نامه امضا می‌کند هر چند که قبلا وزارتخانه‌های کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت تفاهم نامه‌هایی را با بخش صنعتی سازمان ملل منعقد کرده بودند.

میدری

وی ادامه داد‌:‌ از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۰ میزان واردات کشور پنج برابر افزایش یافته و همین امر ورشکستگی بسیاری از صنایع را به دنبال داشته است.

میدری افزود: امروز صنایع کوچک نقش بزرگی در اشتغال دارند هرچند که صنایع پتروشیمی و نفت درآمدزایی بالایی برای کشور دارند اما این که درآمد حاصله صرف اشتغال مردم ایران شود یا به واردات بی رویه از کشورهایی همچون چین بینجامد متفاوت است.

معاون رفاه اجتماعی وزیر کار تصریح کرد: هر گونه سیاست ایجاد اشتغال منوط به احیای صنایع کوچک است و لذا باید تلاش کنیم تا از تجربه بین المللی استفاده کنیم و صنایع کوچک خود را رونق دوباره بخشیم.

وی با اشاره به طرح توسعه صنعت کفش کشور اظهار کرد: از آذر ماه سال گذشته تا شهریور ماه جاری این طرح را دنبال کرده‌ایم و تلاش شده تا صنعت کفش ایران با برندهای داخلی و بین المللی متصل شوند و به اشتغال پایدار کشور کمک کند.

منبع:ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: