۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۴

ذخایر ارزی جهان رکورد زد

صندوق بین المللی پول اعلام کرد ذخایر ارزی کشورهای جهان در پایان نیمه نخست ۲۰۱۴ با رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برای نخستین بار ۱۲ تریلیون دلار شد.

به گزارش عیارآنلاین،‌ صندوق بین المللی پول اعلام کرد ذخایر ارزی رسمی جهان در پایانه نیمه نخست ۲۰۱۴ با رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به رکورد ۱۲ تریلیون و یک میلیارد دلار رسیده است.

صندوق بین‌المللی پول

ذخایر ارزی رسمی در جهان که متعلق به دولت هاست همواره روندی صعودی داشته است و برای نخستین بار در پایان نیمه نخست ۲۰۱۴ به ۱۲ تریلیون دلار رسیده است. در سال ۱۹۹۶ ذخایر ارزی جهان تنها یک تریلیون و ۵۶۶ میلیارد دلار گزارش شده است.

بر اساس این گزارش ذخایر ارزی جهان در پایان ژوئن ۲۰۱۴ نسبت به پایان ژوئن ۲۰۱۳ بالغ بر ۹۱۲ میلیارد دلار افزایش داشته است. در پایان ژوئن سال میلادی گذشته ذخایر ارزی کشورهای جهان ۱۱ تریلیون و ۸۹ میلیارد دلار برآورد شده بود.

کشورهای درحال توسعه دو سوم ذخایر ارزی جهان را در پایان نیمه نخست ۲۰۱۴ به خود اختصاص داده اند. کل ذخایر ارزی این کشورها در این زمان با رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸ تریلیون و ۸۳ میلیارد دلار رسیده است.

ذخایر ارزی کشورهای صنعتی نیز در پایان نیمه نخست ۲۰۱۴ با رشد ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳ تریلیون و ۹۱۷ میلیارد دلار بالغ شده است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: