۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۳

فرمول دولت برای خوراک پتروشیمی کف قیمت خواهد داشت

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تکلیف دولت برای ارائه فرمول ۱۰ ساله قیمت‌گذاری خوراک پتروشیمی گفت: عملاً دولت باید مسأله قیمت برای خوراک گاز را لحاظ کند و ما شک نداریم که در فرمول دولت کف قیمت در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا کاتب با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها با بیان اینکه امسال مجلس تصمیم گرفت، برای خوراک گاز پتروشیمی‌ها قیمت‌گذاری نکند، اضافه کرد: در سال ۹۳ ما قیمت معین کردیم که به ما گفتند در بخش پتروشیمی سرمایه‌گذاری کاهش پیدا می‌کند و دلیل آن این است که سرمایه‌گذار اگر ما نداند، به چه قیمتی خوراک خواهد خرید نمی‌تواند برای طولانی مدت برنامه‌ریزی کند.

غلامرضا کاتب

سخنگوی کمیسیون برنامه‌ و بودجه اضافه کرد: ما به دولت گفتیم فرمولی تنظیم کند که این فرمول ۱۰ سال ثبات داشته باشد و در این فرمول می‌توانند نرخ تورم، کاهش قیمت جهانی و امثال ان را لحاظ شود و نرخ سود مناسبی در حد ۲۵ درصد برای IRR هم در آن لحاظ شود.

وی افزود: در عین حال اگر سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه‌گذاری کنند، وزارت نفت اختیار خواهد داشت تا ۳۰ درصد به او تخفیف دهد. با این کار هم افزایش سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته را لحاظ کردیم و هم ثبات اقتصادی در این بخش را ایجاد می‌کنیم و هم جلوی رانت را گرفتیم.

کاتب تاکید کرد: عملاً دولت باید مسأله قیمت برای خوراک گاز را لحاظ کند و ما شک نداریم که در فرمول دولت کف قیمت در نظر گرفته خواهد شد.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: