۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹

ر اه های کشور از لحاظ کمی و کیفی توسط سازمان راهداری بهبود می یابند

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده برای این سازمان می توان زمینه بهبود کیفی و کمی راههای کشور را فراهم کرد.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالهاشم حسن نیا روز چهارشنبه درحاشیه نشست تخصصی مدیران راهداری و راهسازی کشور افزود: سازمان راهداری در سال جاری تلاش کرده با تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بخش زیادی از کارهای مورد نیاز راههای کشور را انجام دهد.

وی یادآور شد: در اجرای طرح زمستانی ۲۱۴ هزار کیلومتر از راههای برون شهری و روستایی کشور تحت پوشش راهداران زحمتکش قرار گرفته، ضمن آنکه در مجموع در این طرح هفت هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات مختلف برای مقابله با خطرات احتمالی در راهدارخانه های دایمی و موقت مستقر شده اند.

راه سازی - آسفالت

حسن نیا با بیان اینکه هدف از برگزاری نشست مدیران راهداری ۳۴ استان کشور در تهران بررسی اقدامات انجام شده طی هفت ماه گذشته بوده است، گفت: در این نشست آخرین هماهنگی ها برای بهبود وضعیت جاده های کشور به خصوص در ماه های پایانی سال جاری، مورد بررسی قرارگرفته است.

به گفته این مقام مسئول در سازمان راهداری، برای افزایش ارتقا ایمنی در راههای کشور در سال جاری بیش از ۷۰۰ هزار تن روکش اسفالت بر روی ۸ هزار و ۱۰۰ کیلومتر از راه های کشور بکار برده شده تا رانندگان با ایمنی واطمینان بیشتری در راه های کشور تردد کنند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور یادآور شد: با تلاش همکاران ما در سازمان راهداری در سال جاری تاکنون ۴۲ هزار کیلومتر از راههای اصلی و روستایی کشور خط کشی شده و رانندگان به خوبی می توانند تغییرات کمی و کیفی در راه های کشور را مشاهده کنند.

وی با اشاره به مزیت های نصب سیستم های هوشمند و دوربین های کنترل سرعت در راه های کشور، اظهار داشت: بدون شک نصب دوربین های کنترل سرعت در راههای کشور بر حرکت رانندگان با سرعت مطمئنه تاثیرگذار است و سازمان راهداری درصدد است با اعتباری معادل یک هزار میلیارد تومان طی دو سال آینده ۳۴ هزار کیلومتر از شریانهای اصلی کشور را به دوربین کنترل سرعت و سیستم های هوشمند مجهز کند.

یادآور می شود، نشست تخصصی مدیران راهداری و راهسازی کشور به منظور ایجاد هماهنگی های لازم در ارایه خدمات راهداران به رانندگان در فصل زمستان روز چهارشنبه توسط سازمان راهداری کشور برگزار شد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: