۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۶

رییس بسیج سازندگی: راه اندازی بیش از ۳۹ هزار واحد اقتصاد مقاومتی هدف گذاری شده است

رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: در سال جاری راه اندازی ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد اقتصاد مقاومتی در کشور هدف گذاری شده است.

به گزارش عیارآنلاین، ابراهیم عزیزی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان فارس افزود: پیش بینی می شود این میزان واحد تولیدی در عرصه اقتصاد مقاومتی به ۴۰ هزار واحد افزایش یابد.

او ادامه داد: در شش ماه دوم سال گذشته ۲۳ هزار و ۵۰۰ واحد اقتصاد مقاومتی در کشور فعال شد که استان فارس سهمی معادل سه هزار واحد را به خود اختصاص داده است.

 ابراهیم عزیزی

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم سرمایه های کوچک به قله های بزرگ اقتصاد مقاومتی تبدیل شود بیان کرد: مشارکت مردم در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی، ضامن موفقیت در آن بخش بوده که این مهم، فقط راه موفقیت در عرصه اقتصاد مقاومتی است.

عزیزی اظهارداشت: بسیج در عرصه اقتصاد مقاومی به دنبال حضور مردم است و به عنوان پرچم دار حرکت جهادی در عرصه اقتصاد مقاومتی وارد میدان عمل شده است.

وی بابیان اینکه لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی،عزم ملی و روحیه جهادی است افزود: باید فعالیت ها در عرصه اقتصادی با رویکرد تحقق اقتصاد پویا و مقابله با هجمه ها به صورت میدانی و عملی پیگیری شود که اگر تفکر جهادی و بسیجی در عرصه اقتصاد کشور حاکم شود شاهد تحول بزرگ در این بخش خواهیم بود.

او ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی تولید و کارآفرینی با اتکا به توانمندی های داخلی یک اصل است که نادیده گرفتن این مهم، جفا به نظام اسلامی است.

رییس سازمان بسیج سازندگی عنوان کرد: توانمند سازی بنیه اقتصادی مردم برای مقابله با شوک های اقتصادی از اهداف بسیج در عرصه اقتصاد مقاومتی است.

عزیزی افزود: اتکای اقتصاد کشور به نفت، استقلال کشور را در معرض خطر قرار می دهد و برای توانمند سازی اقتصادی لایه های مختلف جامعه باید فرمول ارائه شده ازسوی رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کرد.

وی بابیان اینکه با ایجاد پیوند بین ظرفیت های مردمی و دستگاه های اجرایی کار بزرگی در فتح قله های اقتصادی ایجاد می شود گفت: ما باید در کشور به جنگ اقتصادی با نظام سلطه، باور و اعتقاد داشته باشیم و در جهت مقابله با آن بکوشیم.

عزیزی با اشاره به طرح های اقتصاد مقاومتی در کشور بیان کرد: در عرصه های اقتصاد مقاومتی امنیت غذایی جامعه هدف گذاری شده که طرح های مناسبی در زمینه اقتصاد مقاومتی در تولید گوشت، مرغ و قارچ انجام شده است.

وی اظهارداشت: امروز عدس از کانادا، نخود از اتیوپی، لپه از ترکیه و گوشت از برزیل وارد کشور می شود که اگر اقتصاد مقاومتی با جدیت دنبال شود از واردات درتمام بخش ها بی نیاز خواهیم شد.

وی با اشاره به وضعیت استان فارس در اقتصاد مقاومتی در کشور نیز گفت: امسال برای طرح های اقتصاد مقاومتی استان فارس ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که تاکنون ۷۰ درصد آن جذب شده است.

عزیزی ادامه داد: با پیشنهاد استان فارس تلاش می کنیم این میزان اعتبار به ۴۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد که امیدواریم این مهم برای استان محقق شود.

وی عنوان کرد: استان فارس ظرفیت های کم نظیری در عرصه های اقتصادی از جمله نیروی انسانی،علمی، منابع و کشاورزی دارد که باید از این ظرفیت ها در جهت توسعه اقتصادی استان و کشور استفاده مطلوب شود.

او بابیان اینکه استان فارس در بخش های زراعی، دامی و باغی در کشور برتر است افزود: در حال حاضر استان فارس ۱۲ درصد غذای کشور را تولید می کند که این یک فرصت ارزشمند برای تحول در بخش اقتصاد است.

عزیزی گفت: استانداری فارس باید معادل اعتبار بسیج برای طرح های اقتصاد مقاومتی در استان اختصاص دهد که پیش بینی می شود با تخصیص این اعتبار ۱۲ هزار واحد تولیدی و ۱۵ هزار فرصت شغلی پایدار در استان ایجاد شود.

وی بیان کرد: باید اقدامات مناسب در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ازجمله تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها، تسهیل شرایط صدور مجوز واحد تولیدی، حمایت دستگاه های دولتی از تولیدات اقتصاد مقاومتی، واگذاری پروژه های عام المنفعه زودبازده به بسیج سازندگی برای محرومیت زدایی، حمایت از گروه های جهادی در استان فارس انجام شود

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: