۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۶

عمدی در برگزار نشدن جلسه شورای گفت‌وگو و بخش خصوصی نیست

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تعمدی در برگزار نشدن جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نیست، گفت: سامانه‌ای برای پیمان‌های دوجانبه پولی میان کشورها به خصوص با روسیه باید راه‌اندازی شود.

به گزارش عیارآنلاین، یحیی آل اسحاق با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در خصوص اینکه چرا جلسات گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی برگزار نمی‌شود، گفت: شورای گفت‌وگو محلی است که بخش خصوصی با بخش دولتی در یک محیط خارج از پروتکل‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند و نفس برگزار نشدن این جلسات در دولت جدید دو علت دارد.

 یحیی آل‌اسحاق

وی افزود: اولین دلیل برای این موضوع شاید به این دلیل است که چون ارتباطات به اندازه‌ای میان دولت و بخش خصوصی است که نیاز به جلسه نبوده است چرا که مسئولان و وزرا در بسیاری از جلسات بخش خصوصی حضور دارند.

آل اسحاق اضافه کرد: دومین دلیل به روش‌ها، سلیقه‌ها و استراتژی‌هایی که وجود دارد باز می‌گردد و چون این سلیقه‌ها هماهنگ‌تر است و خیلی در تعارض با یکدیگر نیستند به همین دلیل جلسات شورای گفت‌وگو برگزار نمی‌شود.

به گفته وی شاید گرفتاری‌های موجود نیز در برگزار نشدن این جلسات تاثیر گذار بوده است، پس تعمدی در برگزار نشدن این جلسات نبوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آخرین اخبار از پیمان‌های دو جانبه پولی میان ایران و سایر کشورها و بخصوص روسیه به کجا رسید، گفت: پیمان‌های دو جانبه یکی از ابزارهایی است که کشورها از آن استفاده می‌کنند ما نیز به دلیل کسب تجربه چه در زمان جنگ و چه بعد از جنگ می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم.

آل اسحاق گفت: برای راه‌اندازی پیمان‌های دو جانبه پولی باید سامانه‌ای راه‌اندازی شود تا نوسانات ارز‌ها به ضرر کشورها تمام نشود بنابراین برای راه‌اندازی پیمانهای دو جانبه پولی نیازمند است که بانک مرکزی ایران و بانک‌های مرکزی آن کشورها هماهنگ شود.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: