معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت و گویی خبر داد:

شناسایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان / تهیه شناسنامه سلامت

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: فدراسیون ها به صورت عام در زمینه پرورش های استعداد های ورزشی و به همین منظور کانون های ویژه ای طراحی شده تا دانش آموزان دارای استعداد با حضور در این کانون ها بتوانند در ورزش قهرمانی ورود کنند .

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی در دیدار از غرفه پانا در نمایشگاه مطبوعات گفت: رسالت فدراسیون های ورزشی کشور پرورش ورزشکاران به صورت حرفه ای و بحث قهرمانی ملی است .

مهرزاد حمیدی

وی افزود: فدراسیون ها به طور قطع در کار های عام مانند پرورش استعداد ها وارد نمی شوند و این رسالت آموزش و پرورش است که استعداد های ورزشی را شناسایی و پرورش دهد .

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: البته کانون های مشترکی را با فدراسیون ها دایر کرده ایم تابتوانیم استعداد های ورزشی کشور را در آنها پرورش دهیم.

وی ادامه داد: به طور مثال در تهران کانون های مشترکی را با فدراسیون ها تعریف کرده ایم و قصد داریم این موضوع را به سایر شهرستان ها نیز تسری بدهیم .

حمیدی یادآورشد: امیدواریم دانش آموزانی که دارای استعداد های ورزشی هستند در این کانون های ویژه شرکت کنند تا زمینه حضور آنها در باشگاه ها و ورزش حرفه ای کشور فراهم شود.

وی گفت: کانون های ویژه حلقه ارتباطی بین آموزش و پرورش و فدارسیون ها و باشگاه است که می توانند کمک شایانی را به استعداد یابی دانش آموزان در زمینه های ورزشی داشته باشد.

سلامت دانش آموزان

در مورد بررسی وضعیت سلامت دانش آموزان گفت: طرح شناسنامه سلامت دانش آموزان نهایی شده است و در تفاهمنامه وزارت بهداشت هم این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است

وی با اشاره به اینکه غربالگری سلامت در تمامی مدارس کشور انجام خواهد شد یادآور شد: شناسنامه سلامت دانش آموزان الکترونیکی می شود که وضعیت جسمی، بینایی و شنوایی آنها بررسی می‌شود.

منبع: پانا

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

  1. ابراهیم تاج آبادی :

    آقای دکتر حمیدی طرح المپیاد درون مدرسه ای در اغلب نقاط کشور به علت نابودی آموزش و پرورش غیر قابل اجرا است.فقط طرح ندهید به فکر آبروی بچه های تربیت بدنی باشید. درست در زمان ورشکستگی اموزش و پرورش کار را به اهل تربیت بدنی داده اند،مواظب باشید

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: