رئیس سازمان نهضت سواد آموزی :

۲ و نیم میلیون دانش آموز در کشور تحت سرپرستی اولیای بیسواد هستند

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: در سطح کشور ۲و نیم میلیون دانش آموز تحت سرپرستی اولیای بیسواد هستند و از این رقم ۹۴۱ هزار نفر آنان اولیای زیر ۵۰ سال می باشد که سهم استان ایلام از آن ۶ هزار و ۴۰۰ نفر است.

به گزارش عیارآنلاین، علی باقر زاده در گردهمای مشترک روسای آموزش وپرورش و مسئولان سواد آموزی استان ایلام اظهارکرد: طرح باسواد کردن اولیای بیسواد دانش آموزان، یک طرح عملیاتی منسجم با اطلاعات اسمی هر شهرستان و اختصاصی هر آموزشگاه با مشخصات کامل دانش آموزان دارای اولیای بیسواد کاملاٌ مشخص و از طریق سامانه جمع بندی و آماده کار عملیات به منظور باسواد کردن اولیا است.

علی باقرزاده

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: فرایند سواد آموزی، شناسایی و جذب، آموزش و تشکیل پرونده، برنامه آموزش، کنترل و نظارت، ارزشیابی پایانی، توانمندسازی منابع انسانی، مشارکت های بین بخشی، تامین و تخصیص منابع مالی، بستر سازی و تبلیغات و تمهیدات آموزشی را از موضوعات مهم در این هم اندیشی است.

وی نقش مدیران و روسای ادارات را در جذب و هموار ساختن ریشه کنی بی سوادی مهم خواند و افزود: افراد بی سواد آسیب دیده، آسیب پذیر و آسیب رسان هستند و لذا سواد آموزی افراد تاثیر به سزایی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی خواهد داشت.

باقرزاده بی سوادی را یک معضل جهانی عنوان کرد افزود:۷۸۰ میلیون نفر در دنیا بی سواد هستند که ۸۰ درصد این افراد متعلق به ۲۰ کشور دنیا است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با بیان اینکه رشد و توسعه کشورها بر اساس میزان و تعداد افراد با سواد رتبه بندی می شود اظهارکرد: شاخص های بهبود زندگی، با سواد افراد رابطه مستقیمی دارد.

وی با ارائه آمار از میزان سرمایه گذاری جوامع جهانی در امر آموزش وسوادآموزی گفت: ارتباط نزدیک بی سوادی با ناهنجاری های جامعه در حوزه های اقتصادی، اجتماعی ،فرهنگی وامنیتی، به امضای تفاهم نامه های متعددکشوری با دستگاه های مختلف در جهت تسریع در شناسایی و آموزش گروه هدف ۱۰- ۴۹ سال منجر شده که مسئولیت سوادآموزی و سایر دستگاه ها برای تحقق این مهم را دو چندان می کند.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: