۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۸
یورو استات خبر داد

افزایش ۷۷ درصدی صادرات اسباب بازی اروپا به ایران از ابتدای ۲۰۱۴

یورو استات اعلام کرد صادرات اسباب بازی اتحادیه اروپا به ایران در ۸ ماه نخست سال جاری میلادی با افزایش ۷۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۳۶۲ هزار یورو رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین،‌ جدیدترین آمار منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) نشان می دهد از ابتدای سال جاری میلادی که توافق هسته ای ژنو به اجرا گذاشته شده است صادرات اسباب بازی از کشورهای اروپایی به ایران رشد قابل توجهی داشته است.

اسباب بازی

بر اساس این گزارش اتحادیه اروپا در ماه های ژانویه تا اوت ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۶۲ هزار یورو اسباب بازی به ایران صادر کرده است. صادرات اسباب بازی اروپا به ایران در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۷ درصدی داشته است.

کشورهای اروپایی در ماه های ژانویه تا اوت سال میلادی گذشته ۲۰۴ هزار یورو انواع اسباب بازی به ایران صادر کرده بودند.

اسپانیا و آلمان مهمترین صادرکنندگان اسباب بازی به ایران از ابتدای ۲۰۱۴ شناخته شده اند.

افزایش واردات کالاهای مصرفی و غیرضرور که با اقتصاد مقاومتی و شرایط تحریمی حاکم بر کشور در تضاد است از جمله انتقادهایی است که این روزها بر روند تجارت کشور وارد شده است.

صادرات نمک خوراکی اتحادیه اروپا به ایران در ۸ ماه نخست ۲۰۱۴ نیز با افزایش ۴ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و این در حالی است که واردات نمک اتحادیه اروپا از ایران در همین دوره به یک سوم کاهش یافته است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: