معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

اعلام آمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در دوره‌های تحصیلی مختلف

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تعداد دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در دوره‌های تحصیلی مختلف را که هنوز در مدارس ثبت‌نام نکرده‌اند، اعلام کرد.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پنجمین روز برگزاری بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش این رسانه درخصوص آمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در سال تحصیلی جاری اظهار داشت: آمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به صورت روزانه اعلام می‌شود که بر این اساس درتاریخ ۲۱ آبان ۱۳ میلیون و ۴۹۲ هزار دانش‌آموز در سراسر کشور در مدارس ثبت نام‌ کرده‌اند که نسبت به سال قبل شاهد افزایش ۱۵۰ هزار نفری ثبت نام دانش‌آموزان هستیم.

زرافشان

وی افزود:امسال در دوره ابتدایی شاهد رشد جمعیت دانش آموزی بودین که بر این اساس ۷ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۷۷ دانش‌آموز در مقطع ابتدایی ثبت نام کرده‌اند که نسبت به سال گذشته با رشد ۲۵۰ هزار نفری ثبت‌نام دانش آموزان ابتدایی مواجه بودیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: اگر این موضوع را در نظر بگیریم که از امروز دیگر هیچ دانش‌آموزی در مقطع ابتدایی برای ثبت نام مراجعه نکند می‌توان اعلام کرد که ۱۰۰ هزار دانش‌آموز هنوز در پایه اول ابتدایی ثبت نام نکرده‌اند.

زرافشان گفت: سال گذشته در دوره متوسطه اول پوشش تحصیلی ۸۵ درصد بود که امسال نیز تا کنون پوشش تحصیلی در این دوره ۸۵ درصد است. ۲ میلیون دانش‌آموز در دوره متوسطه اول ثبت‌نام کرده‌اند و ۳۰۰ هزار نفر هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند.

وی افزود: در دوره متوسطه دوم ۱۰۰ هزار دانش‌آموز تاکنون در مدارس ثبت نام نکرده‌اند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: