۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۲
در جلسه با مسئولان سازمان دامپزشکی کشور تاکید شد

تکلیف حجتی به سازمان دامپزشکی برای تامین کیفی داروها و واکسن‌های دامی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: نهاده‌های دامی اعم از خوراک دام و طیور و آبزیان و داروها و واکسن های دامپزشکی باید با بهترین کیفیت ممکن در اختیار بهره برداران قرار گیرد.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی در نشست با مدیران ارشد سازمان دامپزشکی اظهار داشت: در طراحی تشکیلات دولتی، ساختاری مناسب برای سازمان دامپزشکی پیش بینی نشده است، به گونه ای که ساختار موجود کوچک است واین سازمان در واقع به نوعی مورد بی مهری و کم توجهی قرار گرفته است.

حجتی

حجتی تصریح کرد: سازمان دامپزشکی یک سازمان حاکمیتی مهم و موثر است، اما هنوز جایگاه این سازمان به خوبی شناخته نشده است، بنابراین باید از تمامی فرصت ها و ظرفیت‌های رسانه‌ای برای معرفی و تبیین نقش و مسئولیت های سازمان دامپزشکی در سلامت و بهداشت غذای مردم استفاده کرد.

وی اظهار داشت: مسوولین در حوزه دامپزشکی و تولیدات دامی باید به رویدادهایی که در حوزه وظایف و مسوولیت های آنها در سطح ملی و بین المللی اتفاق می افتد،حساس باشند و برای هر مورد تحلیل کارشناسی دقیق، کامل و جامعی داشته باشند تا بتوانند به موقع و به شکلی مناسب نسبت به انها واکنش نشان دهند.

حجتی تصریح کرد: نهاده های دامی اعم از خوراک دام و طیور و آبزیان و داروها و واکسن های دامپزشکی باید با بهترین کیفیت ممکن در اختیار بهره برداران قرار داشته باشد، لذا ضمن ضرورت حمایت از تولید داخلی باید در جهت ارتقاء کیفیت این تولیدات ، اقدام شود و در صورت نیاز از تولیدات با کیفیت سایر کشورها نیز استفاده شود تا تولید فرآورده های دامی با بهترین کیفیت و صرف کمترین هزینه ، قابل رقابت در بازارهای بین المللی باشند و صنعت دامداری، مرغداری و آبزی پروری کشور بتواند با قوت به فعالیت خود ادامه دهد.

وی همچنین ضمن تقدیر از عملکرد سازمان دامپزشکی در مسائل قرنطینه ای بر اعمال ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای تاکید کرد.

در این جلسه مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سازمان دامپزشکی گفت: طیف فعالیت های دامپزشکی و گستره نظارت دامپزشکی از مزرعه تا سفره ، بسیار وسیع است.

وی اظهار داشت: سازمان دامپزشکی یکی از سازمان های پیشرو در عرصه خدمات الکترونیک است تا توان واکنش سریع را داشته باشد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: