۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۹
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه:

پرونده مسکن مهر اندیشه امسال بسته می‌شود/پروژه‌ها پیشرفت ۸۰ درصدی دارد

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه با اعلام اینکه پروژه های مسکن مهر اندیشه به پیشرفت ۸۰ درصدی رسیده است گفت: تمام پروژه‌های مسکن مهر این شهر جدید تا پایان سال تحویل می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد آئینی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، با اشاره به اینکه اندیشه زمین مسکونی زیادی نداشت، اظهار کرد: بر این اساس بارگزاری زیادی در مسکن مهر نشده و تنها حدود ۱۴ – ۱۵ پروژه به تعداد ۳۰۹۳ واحد برای این کار در نظر گرفته شده است که ۷۱۷ واحد آن خود مالکی و مابقی ۹۹ ساله است.

مسکن - خانه خالی

وی گفت: بنده در اوایل آذر ماه ۹۲ کار را تحویل گرفتم که در آن زمان حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت با وجودی که دیرتر از پروژه‌های دیگر مسکن مهر نیز استارت خورد.
او افزود: عمدتا پروژه دچار مشکل و سازنده‌ها پروژه را رها کرده و رفته بودند اما با حمایت آقای نریمان معاون وزیر مسائل حل شد و پروژه‌ها به حرکت درآمدند و هم‌اکنون پیشرفت ۸۰ درصدی دارند.
آئینی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌های خدمات رسانی تا پایان سال تمامی پروژه‌ها را به جز یک مورد که مربوط به پروژه قرارگاه خاتم الاوصیا است تحویل دهیم، درباره مشکل این پروژه گفت: مشکل جدی در این زمینه وجود ندارد و ۵۰ درصد پروژه به دلیل خود مالکی بودن است که در این بخش دچار مشکل شده است. دلیل این موضوع هم به خود آنها برمی‌گردد زیرا بخشی از پروژه خودمالکی است و باید تأمین آورده از سمت خود آنها صورت گیرد.
او افزود: با توجه به اینکه در بخش اعتبار دچار مشکل شده است اما پیشرفت آن از ۲۰ به ۵۰ درصد رسیده است.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: عملا مسکن مهر اندیشه پرونده‌اش امسال بسته می‌شود و نکته دیگر این است که مسکن مهر این نقطه را براساس عناصر اصلی در معماری ایرانی اسلامی طراحی کرده‌ایم و به عنوان مثال اجازه ندادیم از نمای رنگ و سیمان استفاده شود و به جای آن از عنصر سنگ، آجر و کاشی فیروزه‌ای استفاده کرده‌ایم.
وی افززود: ترکیب بدیع و مبتنی بر معماری ایرانی اسلامی بسیار جذاب است هرچند که کمی پروژه برای مالکان گران‌تر تمام می‌شود اما در عمل به نفع آنهاست.
او خاطر نشان کرد: با تجاربی که از دوره‌های گذشته داشتم مصارف اجاره به شرط تملیک معمولا برای اقشار کم درآمد در نظر گرفته می‌شد در حالیکه با کار ما، پروژه‌های اندیشه بسیار زیباتر از حتی شهر جدید اندیشه شده است.
آئینی با بیان اینکه معتقدیم با کمی درایت و فکر کردن می‌توان کار خوب انجام داد، درباره مشکل برخی پروژه‌های خود مالکی که منجر به جلوگیری از پیشرفت آنها شده بود، تصریح کرد: سازنده‌ها کار را رها کرده و فکر می‌کردند با پولی که مسکن مهر می‌دهد به صرفه نیست، بنابراین مجبور شدیم بخشی را با صحبت و بخش دیگری را با قانون حل کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از پروژه‌های مسکن مهر اندیشه با مشکلات آب، برق و گاز دست و پنجه نرم می‌کند، ابراز کرد: در اندیشه این ضعف‌ها وجود ندارد به دلیل اینکه پروژه‌ها با فکر کار و در درون شهر جانمایی شده است.
او افزود: مسکن‌های مهر اندیشه مانند شهرهای دیگر نیست که ۱۲ هزار خانواده را به جایی منتقل کند که هنوز برخی اماکن برای آن در نظر گرفته نشده است؛ مسکن مهر اندیشه از خدمات موجود شهر اندیشه استفاده می‌کند.
آئینی گفت: از ابتدای کار رفتیم با اداره آب و برق تفاهم و پول‌شان را پرداخت کردیم. فقط در مورد گاز مشکل داریم که آن هم حل می‌شود.
وی در پایان مجددا گفت: اکثر پروژه‌های ما تا پایان سال تحویل می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: