۲۱ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰

چیت‌چیان در بغداد: آماده افزایش صادرات برق به عراق هستیم

وزیر نیرو که به بغداد سفر کرده است از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش صادرات برق به عراق خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، حمید چیت چیان در بغداد در یک گفتگوی تلویزیونی با اشاره به همکاری های وسیع دوکشور در حوزه های مختلف از جمله صنعت برق گفت : درچارچوب تفاهم های صورت گرفته ظرفیت انتقال برق به عراق ۱۴۹۰ مگاوات تعریف شده است و در صورت تفاهم های لازم آمادگی داریم صادرات برق به این کشور را افزایش دهیم.

چیت چیان - وزیر نیرو

میزان صادرات برق ایران به عراق روزانه ۱۳۰۰ مگاوات به ارزش سالانه حدود یک میلیارد دلار است که از چهار محور آبادان ، اهواز ، کرمانشاه و سر پل ذهاب صورت می گیرد.

چیت چیان با اشاره به اینکه دربغداد با همتای عراقی خود محورهای مذاکرات درایران را پیگیری می کند اضافه کرد : آمادگی داریم در زمینه صادرات برق ، اجرای طرحهای مختلف صنعت برق درعراق و زمینه های گوناگونی که به نفع هر دو کشور باشد همکاری های دو طرف هرچه بیشتر توسعه یابد.

وزیر برق عراق نیز سفر چیت چیان به بغداد را برای دو کشور مهم و سودمند خواند.

قاسم الفهداوی نزدیکی جغرافیایی ، داشتن مرزطولانی و توانایی شرکت های ایرانی در حل مشکلات صنعت برق عراق و رفع نیاز شدید این کشور به برق را از دلایل مهم برای علاقمندی دو طرف به توسعه روابط فیمابین نام برد و گفت :روابط خوب دو کشور امکان توافق و افزایش همکاری های دو طرف را فراهم می کند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: