معاون وزیر صنعت خبر داد

درخواست ۱۰هزار میلیارد تومانی از دولت برای صنایع/یارانه ۱۲۰۰ میلیاردی سهم صنایع کوچک است

معاون وزیر صنعت از درخواست اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان به واحدهای صنعتی به هیأت دولت خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد علی سید ابریشمی امروز(سه شنبه) با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت و گویی با اشاره به اینکه در حال حاضر دولت متعهد شده تا ۱۲۰۰ میلیارد تومان یارانه را در اختیار بخش صنعت قرار دهد، اظهارداشت: البته تا جایی که بنده اطلاع دارم وزارت صنعت، معدن و تجارت در صدد است این منابع را به عنوان بخشی از سود تسهیلات در اختیار واحدهای صنعتی قرار دهد.

سید ابریشمی - سازمان صنایع کوچک

وی با بیان اینکه این رقم در فواصل مختلف در اختیار واحدهای متقاضی قرار می گیرد، افزود: البته هنوز تقسیم بندی در ارائه این رقم میان صنایع مختلف صورت نگرفته است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با تأکید بر اینکه عنوان ۱۲۰۰ میلیارد تومان به معنای حمایت از صنایع کوچک است، گفت: این میزان عددی نیست که واحدهای صنعتی بزرگ بتوانند از آن استفاده کنند. به عنوان نمونه شاید اگر از شرکت سایپا سوال شود چقدر تسهیلات نیاز دارد از ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات مورد نیاز سخن بگویند.

ابریشمی با اشاره به اینکه در حال حاضر واحدهای صنعتی موجود حدود ۱۰هزار میلیارد تومان منابع در سالهای ۹۳ و ۹۴ برای فعالیت نیازمند هستند، اظهارداشت: درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به هیأت دولت ارسال کرده ایم که امیدواریم مورد تصویب قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه ارائه این مبلغ می تواند شروع خوبی برای واحدهای صنعتی باشد، اضافه کرد: اما باید بگویم واحدهای صنعتی برای فعالیت خودبه بیش از این ارقام نیازمند هستند اما اگر ۱۰ هزار میلیارد تومان مورد تصویب قرار گیرد بهره وری بسیاری از واحدها افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: